Ana içeriğe atla

ayos

İTT Logistics 2017’de yüzde 30 büyümeyi hedefliyor

10.05.2017 - 16:15

İTT Logistics Genel Koordinatörü Muhammet Çil, yeni araçlarla güçlendirecekleri filoları, artıracakları şube sayıları, yeni depolama, elleçleme hizmetleri ve diğer entegre lojistik çözümleriyle 2017’de yüzde 25-30 oranında büyümeyi hedeflediklerini söyledi.

İTT Logistics Genel Koordinatörü Muhammet Çil, likit kimyasal, gıda ve tehlikeli madde taşımacılığı alanında uzmanlaştıklarını ve taşıma operasyonlarını Euro5-Euro6 model ADRL’li araçlardan oluşan özmal filosuyla gerçekleştirdiklerini ifade etti. 2017’de yüzde 25-30 oranında büyümeyi hedeflediklerini belirten Çil, tank operatörlüğü alanında 2018’de yeni işbirliği süreçlerine gireceklerini ifade etti. 
Kimyasal ve tehlikeli madde taşımacılığı için tüm taşıma modlarında bir sistem kurduklarını vurgulayan Çil, “Bununla ilgili ciddi bir teknolojik altyapıya sahibiz. Güçlü bağlantılarımız var. Dolayısıyla bu hizmet dışına çok çıkmıyoruz. Talepler gelse de ben her zaman uzmanı olunan işin yapılması ve geliştirilmesine inanan biriyim. Farklı alanlara girdiğiniz zaman süreçler üzerinde tam kontrol sağlama şansınız kalmıyor. Dolayısıyla aynı sektörde aynı hizmetleri kaliteli şekilde vermeye devam edeceğiz. Türkiye dışında farklı ülkelerde de yapılanmalarımız olacak, acente ağımızı genişletiyoruz. Uzun süreli ve köklü ortaklıklarımız var, her geçen gün bu bağlantılarımızı daha da fazla büyütüyoruz. Hedefimiz 2018 yılı içinde sağlamlaştıracağımız bu iş ortaklıklarımızı yeni hedeflerle daha da güçlendirmek olacak” dedi. 

“GÜÇLÜ YURTDIŞI ACENTE AĞINA SAHİBİZ”
Güçlü bir yurtdışı acente ağlarının olduğuna değinen Çil, “Uzun süreli ve köklü ortaklıklarımız var, her geçen gün bu bağlantılarımızı daha da fazla büyütüyoruz. Bu konuda yatırımlarımız olacak ve mevcut partnerliklerimiz dışında yeni oluşumlar içindeyiz. İlerleyen günlerde bu konuda daha detaylı bilgiler vereceğiz elbette. 2018 yılında bu konuyla ilgili farklı girişimlerimiz sözkonusu olacak. Türkiye dışında farklı ülkelerde de yapılanmalarımız olacak, bu konudaki çalışmalarımız sürüyor, hedefimiz 2018 yılı içinde sonuçlandırmak” diye konuştu. 
Çil, “Yurtiçinde farklı bölgelerde şube yatırımlarımız olacak. Şu anda filomuzda 50 çekici ve 90 treyler var. Bu yıl içerisinde yüzde 25-30 oranında çekici ve yine aynı oranda treyler yatırımı yapacağız. Tank konteyner alımımız olacak. Bu konuda gerekli anlaşmaları yaptık ve bu yıl içinde 20 adet tank konteyner alımı yapmayı düşünüyoruz. Depolama ile ilgili görüştüğümüz partnerlerimizin depolama ihtiyaçları için farklı çözümler geliştireceğiz” şeklinde konuştu. 

“ARAÇ VE TANK FİLOMUZU YENİLİYORUZ” 
Tank konteyner konusunda sürekli yatırımlarının olduğunu kaydeden Çil, bu yıl içinde de 15-20 tanklık bir konteyner yatırımı yapacaklarını belirtti. Çil, “Şu an filomuzda 18 bin m3‘ten 35 bin m3’e kadar birçok farklı standartta gıda ve kimyasal tankı mevcut. Bu yıl bu sayıyı 70-80 konteynere çıkarmayı planlıyoruz” dedi.
Yaptıkları işte ekipman tercihinin çok önemli olduğunu ifade eden Çil, rekabetin her geçen gün zorlaştığını ve bu nedenle müşterilerine verdikleri hizmette fark yaratmalarını sağlayacak ürünleri kullandıklarını söyledi. Filolarında 90 adet konteyner taşıyıcı bulunduğunu aktaran Çil, “Bizim için kalite ve güvenlik öncelikli tercihimiz. Bu alandaki sektörün öncü firmaları ile uzun süredir gelen partnerliklerimiz var” diye konuştu. 
 

dfg

Yukarı