Ana içeriğe atla

apti

KTTD SEKTÖREL ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

12.11.2019 - 14:46

Kimyasal ürünleri taşıyan donanımların temizlemesi ve yeniden kullanımı sırasında oluşan atıkların, çevreye duyarlı bir şekilde bertaraf edilmesi amacıyla faaliyetlerini sürdüren Kimyasal Taşıma Araçları Temizleyicileri Derneği (KTTD), sektörel çalışmalarını sürdürüyor.

KTTD, Alışan Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Alışan’ın yoğun gayretleriyle ve 7 üyenin katılımıyla kuruldu. Çevre Bakanlığı herhangi bir kimyasal ekipmanın yıkanması için yıkama tesisi lisansı verecekse, KTTD üyeliğini şart koşuyor. 2009 yılında KTTD ile Bakanlık arasında imzalanan iş birliği protokolüyle de KTTD yetkilendirilmiş kuruluş olarak kabul edildi. Türkiye’de tanker temizleyen herkesin Türkiye Temizleme Belgesi, IBC/varil/bidon yıkayan herkesin ise Temizleme Etiketi adı altında bir belge basması öngörüldü. Bu belgeyi temin etme hakkı da, yalnızca KTTD’ye verildi. Belge temin etme ve basım süreci web tabanlı bir sistem üzerinden takip ediliyor. KTTD’nin başkanlığını aynı zamanda Alışan Lojistik İcra Kurulu Üyesi de olan Ayhan Özekin üstleniyor. KTTD’ye üye 85 firma bulunuyor. Bu sayının yakın gelecekte artması bekleniyor.  
Avrupa Tank Temizleme Teşkilatları Federasyonu’nda Türkiye’yi temsil eden Türk kuruluşu KTTD, faaliyet alanı dahilindeki seminer, panel ve fuarlara katılım göstererek yaptığı projeler ve ilgili mevzuat hakkında bilgi paylaşımında bulunuyor.

ghjjh

Yukarı