Ana içeriğe atla

bridgestone

‘KURUMSALLAŞMIŞ LOJİSTİK ŞİRKETİ’ OLARAK ANILMAKTAN GURUR DUYUYORUZ

15.03.2019 - 10:24

ALIŞAN LOJİSTİK İCRA KURULU ÜYESİ AYHAN ÖZEKİN: “LİKİT KİMYEVİ MADDE TAŞIMACILIĞINDA ‘KURUMSALLAŞMIŞ LOJİSTİK ŞİRKETİ’ OLARAK ANILMAKTAN GURUR DUYUYORUZ. TAMAMI KURULUŞUMUZA AİT FİLOMUZLA ÜSTÜN HİZMET KALİTESİNİ SUNUYORUZ.”

Alışan Lojistik İcra Kurulu Üyesi Ayhan Özekin, tehlikeli madde taşımacılığıyla ilgili sorularımızı cevapladı. 

Alışan Lojistik’in likit kimyevi madde taşımacılığıyla ilgili bilgi verebilir misiniz?
Alışan Lojistik olarak likit kimyevi madde taşımacılığında ‘kurumsallaşmış lojistik şirketi’ olarak anılmaktan gurur duyuyoruz. Tamamı kuruluşumuza ait olan filomuzla likit kimyevi madde taşımacılığı alanında üstün hizmet kalitesini sunuyoruz ve dünya çapında multimodal çözümler yaratıyoruz. Uluslararası ve yurtiçi dökme olarak tehlikeli ve tehlikesiz her tür likit kimyasal madde taşımacılığı yapıyoruz. Alışan Lojistik, uluslararası taşımacılık ve lojistik hizmetlerinde her zaman öncü olmayı hedefleyen bir gruptur. Bu vizyonla çalışıp yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 

İş birliği yaptığınız global operatörler var mı?
Dünyanın en büyük operatörlerinden VTG ile yaptığımız işbirliği anlaşması kapsamında yakın ve uzak mesafeli dökme sıvı taşımacılığı hizmeti sağlıyoruz. Etkin yönetim tarzımız, uzun yıllara dayalı sektör tecrübemiz, yüksek bilgi akış hızımız ve hızlı tank tedarik yeteneğimiz de bu işbirliğinde bize oldukça yardımcı oluyor. 

ISO tank konteynır hizmetlerinizle ilgili bilgi alabilir miyiz?
200’ün üzerinde ISO tank konteyner ve 150 taşıyıcı ekipmanla hizmet veriyoruz. Kara, deniz ve tren tank konteyner operasyonları yürütüyoruz. Çok bölmeli tankerler, tek bölmeli tankerler, ISO tank konteynerler, silobaslar, yurtiçi ve yurtdışı taşıma ve İstanbul Anadolu Yakası’nda tank ısıtma sistemlerimiz bulunuyor. Filo yapımızın kapasitesi 15 bin litre – 35 bin litre arasında olup ISO tank konteynerlerle likit gıda taşıma operasyonları gerçekleştiriyoruz.

Tank/konteynır yıkama tesislerinizden ve hizmetlerinizden bahsedebilir misiniz?
Gelişmiş, modern ve çevreci tesisimizle kimyasal taşıyan ekipmanları Avrupa standartlarında modern tekniklerle yıkıyor ve çıkan atıkları özel arıtma sistemlerimizle bertaraf ederek doğaya karışmasına engel oluyoruz. 2005’e kadar Türkiye’de belli standartlar dâhilinde kimyasal tank temizleme hizmeti verebilen bir tesis bulunmamaktaydı. Sadece basit kimyasalları yıkayabilen, iş sağlığı ve güvenliği ile çevreye olan olumsuz etkilerinin bilincinde olmayan temizlemeciler vardı. Temmuz 2005’te bu ihtiyacı ve boşluğu belli teknik standartlara göre kapatmayı misyon edinen Alışan Den Hartogh faaliyete başladı. Arıtma ünitesine de sahip olan tesis, Çevre Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı kanun ve yönetmeliklerine uygun olarak kuruldu ve işletmeye alındı. 2006’da Alışan Den Hartogh, yıkama işlemi sonrasında EFTCO (www.eftco.org) sertifikası olan E.C.D. (European Cleaning Document ) vermeye başladı. 

Sektörde Alışan Lojistik’i öne çıkaran özellikler nelerdir? 
Hizmette mükemmellik, insan odaklılık, güvenilirlik, çeviklik, inovasyon ve ekip ruhu; Alışan Lojistik’in vazgeçilmez değerleri arasında yer alıyor. Ar-ge merkezinde müşterilerimizi, iş ortaklarımızı ve akademik çevreleri bir araya getirerek güçlü bir inovasyon ekosistemi oluşturduk. Dijitalleşen dünyada, lojistik sektörünün geleceğinin inovatif düşünebilme yeteneğine bağlı olduğu düşüncesi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

dfs

Yukarı