Ana içeriğe atla

ayos

LOJİSTİK SEKTÖRÜNE YÖN VEREN FİRMA: GÖK BORA

26.07.2021 - 14:24

 Gök Bora Uluslararası Nakliyat ve Ticaret AŞ Antrepolar ve Gümrük Müdürü Hakan Lobut, firma olarak hizmet ihracı gerçekleştirip, ülkeye döviz kazandıran bir şirket olduklarını söyledi. Hakan Lobut, yurtiçi ve yurtdışındaki tüm araç, tesis ve depolarının öz malları olduğunu da vurguladı.
 

Gök-Bora Uluslarası Nakliyat ve Ticaret AŞ’nin  1983 yılında kurulmuş %100 Türk sermayeli bir lojistik şirketi olduğunu vurgulayan Gök Bora Uluslararası Nakliyat ve Ticaret AŞ Antrepolar ve Gümrük Müdürü Hakan Lobut, “ Ana iştigal alanı uluslararası karayolu nakliyesi, gümrüklü depolama, serbest depolama, dağıtım hizmetleri ile hava-deniz ve demiryolu taşımacılığıdır. Şirketimizin ülke genelinde İstanbul, Bursa, İzmir, Tekirdağ, Ankara ve Adana’da yerleşik toplam 7 tesisi bulunmaktadır. Bu tesisler içerisinde Muratbey, Ambarlı, Erenköy, Dilovası, İzmir, Bursa ve Adana Gümrük Müdürlüklerine bağlı antrepolar olup,  içlerinde tehlike madde, soğuk hava depolama faaliyetlerimizle beraber,  ihracat depolarımız, Lojistik ve E- ticarete entegre depolarımız mevcuttur. “ dedi.
ÇEVREDE AB STANDARTLARINA UYUMLUYUZ
Avrupa’da ve Türkiye’de önemli yatırımlar yaparak lojistik sektörüne yön veren firma olmakla beraber, çevrecilik konusunda Avrupa standartlarına uyumlu iş akışını devam ettirdiklerini kaydeden Hakan Lobut, şöyle konuştu: “ Ar-Ge ve Kalite ekibimizin güncel takibi ile uzman kadromuzun eğitimleri teknolojiye bakış ve marka değerimizi en iyi yerlere taşımada gücümüze güç kattığının altını çizmek isterim.”
KOBİ ve kurumsal müşterilerin e-ticaret iş kolunun büyük bir yükünü e-lojistik hizmetiyle aldıklarını ifade eden Hakan Lobut, ” Hızımızı, kalitemizi ve güvenirliğimizi ön planda tutan tecrübeli personellerimizle hizmet sağlamakta ve müşterilerimize sağladığımız katma değeri arttırmak adına teknoloji yatırımlarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz” diye konuştu.
7 KARDEŞ ŞİRKETİ VAR
Şirketin ayrıca Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Fransa, İspanya ve Azerbaycan da yerleşik toplam 7 kardeş şirketi bulunduğunu vurgulayan Hakan Lobut şunları söyledi: ”Bu şirketlerin de hisse yapıları %100 Türk sermayesidir. Bir başka deyişle hizmet ihracı yapıp ülkemize döviz kazandıran bir şirketiz. Tüm araçlarımız, tesislerimiz ve depolarımız öz malımızdır.”
Lobut, şirketle ilgili şu rakamları da açıkladı: “750 araçlık filo, Türkiye ve yurt dışında toplam 150.000 m2 depolama alanı, 1000 in üzerinde personel, Dünya üzerinde 15 noktada tesis ve  7 adet gümrüklü antrepoyu sayabiliriz.”

HAKAN LOBUT KİMDİR?
Gökbora ailesine 2003 senesinde Anadolu yakası ithalat/ihracat gümrük sorumlusu olarak sahada başladım ve zaman içerisinde firmamızda yönetici olarak atandım. Gökbora çatısı altında mevcut görevim Antrepolar ve Gümrükler yöneticiliği ve aynı zamanda resmi kurumlarda firmamızın temsilcisiyim. Bunların yanında Gümrüklü Antrepo İşletmecileri Derneği (GAİD) yönetim kurulunda görev almaktayım. Sektörün her daim hız olduğunu ve sistemin buna dayalı başarı getirdiğini ve bu yönde araştırmayı, gelişmeyi ve geliştirmeyi, mevzuata hakim olmayı prensip edindim. Bu sayede Gökbora yönetim kuruluna desteklerinden dolayı teşekkür ederim. İşimden kalan vakitlerde ailemle bir arada olmak, sosyal sorumluluk projelerine katılmak, Gümrüklü Antrepo İşletmecileri derneğimizde sektörün gelişmesi, iyileştirilmesi yönünde çalışmalara katılarak faydalı olmaya çalışıyorum.

dfg

Yukarı