Ana içeriğe atla

ayos

LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN AVM’Sİ OLMAK İSTİYORUZ

06.04.2017 - 10:58

Nima Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Şakır, 3. Havalimanı’nda kullanılan çelik mamullerinin sevkiyatını gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “İnsanlar AVM’lerde her istediklerini nasıl buluyorlarsa, biz de müşterilerimizin lojistik ile ilgili tüm ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlıyoruz. Yani lojistik sektörünün AVM’si olmak istiyoruz” dedi.

Nima Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Şakır, 3. Havalimanı’nda kullanılan çelik mamullerinin sevkiyatını yaptıklarını söyleyerek, “Osmaniye'den İstanbul'a 3 bin ton mamulün taşımasını gerçekleştiriyoruz. Aylık ortalama 15 bin ton taşıma hacmine sahibiz, ihtiyaç olması halinde bu hacmin 8 bin tonunu nakliye piyasası ile paylaşıyoruz. Yurtiçinde eksiksiz lojistik hizmeti veren bir firma olmayı hedefiyle çalışıyoruz. Amacımız nasıl bir insan AVM’de her istediğini buluyorsa, müşterilerimizin lojistik ile ilgili tüm ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlıyoruz. Yani lojistik sektörünün AVM’si olmak istiyoruz” diye konuştu.

“YENİ ARAÇ YATIRIMLARI YAPACAĞIZ”

Osmaniye merkezli hizmet veren Nima Lojistik’in 2004’te kamyonculukla sektörde faaliyet göstermeye başladığı bilgisini veren Şakır, “Kuruluşunun ilk iki yılında hızlı bir büyüme kaydeden Nima Lojistik, birçok önemli projenin taşıma işlerini üstlendi. Filosunda 23 adet çekici, 24 adet treyler, 4 adet uzatmalı treyler ve 2 adet lowbed bulunan Nima Lojistik, 2004 yılında 2 kişi ile başladığı taşımacılık faaliyetlerine şu an toplam 29 çalışan ile devam ediyor. Edirne Erasta AVM, Antalya Depoo AVM gibi projelerde aktif görev alan Nima Lojistik, 3. Havalimanı’nın çelik taşımaları dışında Osmanlıspor Stadyumu’nun konstrüksiyon taşıma  projesi içinde de yer alacak. Bu proje devreye girdiğinde filosunda yeni araç yatırımları yapmayı planlayan Nima Lojistik, özellikle proje taşımacılığında bilinen bir lojistik markası olmak için çalışıyor” şeklinde konuştu.

2016’yı iş hacminde bir düşüş yaşamadan geçirdiklerini söyleyen Şakır, 2017’nin daha iyi geçeceği inancıyla çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

dfg

Yukarı