Ana içeriğe atla

bridgestone

MÜŞTERİ HACMİMİZİ YÜZDE 17 GENİŞLETTİK

23.12.2019 - 10:16

SGS TransItnet Genel Müdür Mine Kaya: “2020 yılında taşımacılarımız için oldukça avantaj sağlayacak yeni bir proje için çalışıyoruz.”
 

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? 
Gazi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Fakültesi mezunuyum. Ankara Üniversitesi Kastamonu MYO İktisadi ve İdari Programı’nda Öğretim Görevlisi ve Bölüm Başkanlığı yaptım. Temmuz 2001 ve Ağustos 2003 tarihleri arasında UND Ankara Bölge Temsilciliği yaptım, sonrasında UND İcra Kurulu Üyesi, İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Haziran 2006-2012 yılları arasında ise UND İcra Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundum. 2012-2014 yılları arasında taşımacılık ve lojistik sektöründe Yönetim Danışmanlığı yaptım, Ekim 2014 ile Mayıs 2017 tarihleri arasında Hatay Ro-Ro Kombine Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini üstlendim. Temmuz 2017’den bu yana da SGS TransitNet Genel Müdürlüğü görevini yürütmekteyim.

Lojistik fuarı hakkında düşünceleriniz nelerdir?
Lojistik 2019 Fuarı ilk 2 gün inanılmaz kalabalıktı. Tabii geçmiş yıllara bakıldığında daha az katılım olduğunu gözlemledim. Geçen senelere nazaran daha büyük ve sektörde adını duyuran aktif firmaların katılmadığını söyleyebilirim. Yine de bizim açımızdan verimli bir fuar oldu. Birçok müşterimizle görüştük. Bunun yanı sıra potansiyel müşterilerimizle de görüşme imkanımız oldu. Geçen senelere kıyasla daha fazla yeni müşteri katılımcımız oldu diyebilirim. 

Lojistik sektöründe teknolojiyi nasıl kullanıyorsunuz?
SGS TransitNet olarak ulusal ve uluslararası tüm taşımalar için teminat veriyoruz. AB ve Türkiye transit rejimlerinde T1/T2 ve TR beyanlarınızı, TIR ön bildirim beyanlarınızı ve ENS beyanlarınızı sunmanızı sağlayan güvenli, çok lisanlı ve web tabanlı bir uygulamadır.
Uluslararası taşımaların büyük bir bölümü kağıt belgelerle yapılırken günümüzde artık eski belgeler yerini elektronik transit beyannamelere bırakmış bulunmaktadır. Bu sayede taşımacılarımız kağıt belgelerin temini, yeterli miktarda stoklarda tutulmasının ve işlemler bittikten sonra kağıt ortamda geri gönderilmesi gibi bürokratik süreçlerle uğraşmaktan kurtulmuş durumdadır. Dijitalleşmenin getirdiği tasarruf ve operasyonel kolaylıklardan büyük ölçüde yararlanır hale gelinmiştir.

2019 yılını nasıl değerlendiriyorsunuz? 2020 hedeflerinizden bahseder misiniz?    
2019 yılı SGS TransitNet için oldukça başarılı geçti. Her ay müşteri sayımızı arttırarak büyümeye devam edeceğiz. Her ay için 15 yeni müşteri hedefimizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bir önceki seneye göre müşteri hacmimizi yüzde 17 genişlettik. Yeni ülkeleri bünyemize katarak daha çok büyüdük. 
2020 yılında taşımacılarımız için oldukça avantaj sağlayacak yeni bir proje için çalışıyoruz. Hatta birden fazla proje diyebiliriz. Hem Avrupa da hem de Türkiye de olmakla beraber yeni ülkeleri bünyemize katmaya devam edeceğiz.

dfs

Yukarı