Ana içeriğe atla

ayos

Samsun Yeşilyurt Limanı, 11. LogItrans Transport Lojistik Fuarı’na Katıldı

13.12.2017 - 11:07

Lojistik sektörünün önemli buluşma noktalarından biri olan Logitrans Transport ve Lojistik Fuarı, 15-17 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlendi. Modern teçhizat ve ekipmanları ile Türkiye’nin en önemli liman tesislerinden olan Samsun Yeşilyurt Limanı, Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı’nda bu yıl da yerini aldı.

15-17 Kasım tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuarda Yeşilyurt Limanı 9 no’lu salon ve 301 no’lu stantta yer aldı. Aralarında Almanya, İtalya, Avusturya, Fransa, Belçika gibi ülkelerin yer aldığı toplam 22 ülkeden 220 şirketin ve 54 ülkeden 15 bini aşkın ziyaretçinin katıldığı Logitrans Transport Lojistik Fuarı’nda yük taşımacılığı ve lojistik hizmetler, telematik, intralojistik ve taşımacılığın tüm katma değer zincirinin içindeki ürün ve hizmetler sergilendi. Deniz, hava, kara ve demiryolu taşımacılarının tümünün temsilcilerinin bulunduğu Logitrans’ta, limanlar ve intermodal taşımacılık ile çevreye duyarlı, sürdürülebilir lojistik modelleri fuarın ana temasını oluşturdu. Dünyanın önde gelen liman otoriteleri ile denizcilik şirketleri de fuara büyük ilgi gösterdi.
Samsun Yeşilyurt Liman İşletmeleri, lojistik sektörü açısından Logitrans Fuarı’nı önemseyen bir işletme ve son 7 yıldır fuara katılım gösteriyor. Bu yılda açılan stant ile Samsun Yeşilyurt Limanı ulusal ve uluslararası sektör temsilcilerine tanıtıldı. 
Uluslararası organizasyon, Samsun Yeşilyurt Limanının tanıtımını yapmak, dünya lojistik pazarındaki yeni müşterilerle tanışmalarını sağlamak için oldukça önem arz ediyor. Fuar boyunca sektör temsilcileri lojistik ihtiyaçlarına yönelik çözümleri gözlemliyor ve önemli veriler elde ediyor. Aynı zamanda fuar; sektörde bilgi birikiminin artmasına, görüş alışverişine ve verimliliğin artırılmasına büyük katkıda bulunuyor.
Etkileyici stant tasarımı ve sunumları ile ulusal ve uluslararası birçok ziyaretçinin ilgi odağı olan Yeşilyurt Limanı, lojistik sektörünün en büyük buluşmasında Samsun’u temsil eden bir dünya markası olmanın haklı gururunu yaşadı.

dfg

Yukarı