Ana içeriğe atla

bridgestone

SANAYİNİN KALBİNDE HİZMET VERİYORUZ

14.01.2022 - 14:56

 Kartepe Şubesi ve Gebze’de bulunan merkeziyle gümrüklü antrepo hizmeti sunan Cobin Lojistik, bulunduğu lokasyonlarla adeta sanayinin kalbinde yer alıyor. Cobin Lojistik Genel Müdürü Oğuzhan Erçil de firmaları için lokasyonun öneminden ve yeni projelerinden söz etti.

Cobin Lojistik Genel Müdürü Oğuzhan Erçil yaptığı açıklamada şunlara değindi: “Dünyanın en zor günlerinden geçtiği bu dönemde, lojistik sektörü ve Genel Antrepoların hem ülkemiz, hem tüm dünya için ne derece hayati önem taşıdığını görmekteyiz. Üretim ve ihracatın doğal akışında, sürekliliğin sağlanmasında, zincirin ilk halkalarından biri olarak; pandeminin başından beri bütün sağlık önlemleri ile kesintisiz olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.”

“Ülkemizin ekonomisini sırtında taşıyan sanayicilerimizin ve ihracatçılarımızın yanında ekonominin mihenk taşlarından biri de serbest ve genel antrepolardır. Bizler de Cobin Lojistik olarak, ülkemize giriş yapan veya ithalat ve ihracata hazırlanan tüm ürün ve hammaddelerin Cobin Lojistik markası güvencesi altında son teknolojik donanımlarımız ile, adresleme, stok takibine entegre sistemlerimiz, çevre ve insan sağlığına komple bir tesis ile cevap vermekteyiz.”

“Yatırım için lokasyonlarımızı belirlerken, hassasiyetimiz ve önceliğimiz olan iki unsuru göz önünde bulundurarak; hem Kartepe Şubemizin Limanlar Bölgesi’nin merkezinde bulunması hem de Gebze’deki merkezimiz ile GOSB, GEPOSB, TOSB, Güzeller OSB gibi Türkiye’nin en prestijli organize sanayi bölgelerine yakınlığımız ile sanayinin kalbinde hizmet vermekteyiz.”

Yüzde yüz Türk sermayesi

 “2021 yılı itibariyle 25.000 metrekarelik Gebze’deki genel merkezimiz Cobin Lojistik Beynova Tesisleri ve İzmit/Kartepe’de faaliyet gösteren 17.000 metrekarelik Cobin Lojistik Kartepe tesisi ile toplam 42.000 metrekarelik alanda depolama hizmeti vermekteyiz. Ayrıca Gebze’de, merkezimize çok yakın lokasyonda yeni 10.000 metrekarelik depolama alanı içinde yatırım ve planlama sürecimize devam etmekteyiz. 2021 yılı sonunda depolama kapasitemizi de 15.000 ila 20.000 palet arası arttıracak olmanın heyecanı içindeyiz. %100 yerli Türk sermayesi ile günden güne büyüyen hizmet kapasitemiz ve 52.000 metrekarelik toplam depolama hacmimiz ile ülkemiz için değer yaratmaya ve güven depolamaya devam ediyoruz.”

 “Lojistik ve Antrepolar her geçen gün hem dünyada özellikle de bulunduğumuz coğrafyada giderek önem kazanmaktadır. Ülkemizin konumu, lojistik için bir ana merkeze dönüşmek üzeredir. Türkiye’yi Asya ile Avrupa arasında yük taşımacılığında önemli uluslararası merkez yapacak iki yeni rota belirlendi ve faaliyete geçti. Bu yeni rotaların her ikisi de Türkiye ile Rusya arasında gerçekleşen ulaştırma birliği sayesinde mümkün oluyor. Rusya ile Türkiye arasında yapılan bu anlaşmaya göre İzmit limanlarında gemilere yüklenecek konteynırlar Karadeniz-Azak Denizi, Volgo-Donsk Nehir Kanalı-Hazar Denizi rotasıyla aktarma yapılmaksızın Orta Asya Türk Cumhuriyetlerine ulaştırabilecek.” “Orta Asya Türk Cumhuriyetleri, artık Türkiye’nin en önemli ihracat rotalarından birisi haline gelmiştir. Antrepolara gelecek ürünlerin, Rusya’da ki Nehir kanalları üzerinden ulaştırılacak olması yüklerin hem daha ucuza taşınması hem de bürokrasinin azalması için fayda sağlamaktadır. Coğrafyamızın, bu yeşeren ve süratli değişen ikliminde “Cobin Lojistik” var gücüyle doğacak ihtiyaçları karşılamaya hazırdır.”

dfs

Yukarı