Ana içeriğe atla

ayos

Sertrans Logistics yatırımlarda hız kesmiyor

06.09.2017 - 10:57

“Ekonomiye genel baktığımızda en kötüsünün geride kaldığını, büyüme ivmesi yakalandığını görüyoruz” açıklamasında bulunan Sertrans Logistics CEO’su Nilgün Keleş, ekonomiyi etkileyecek belirsizliklerin geride kaldığı kanaatinde olduğunu belirtti ve sözlerine devam etti:  “Lojistik sektörü olarak bölgemizde yaşanan ve ülkemize de olumsuz yansıyan karmaşanın son bulmasını dört gözle bekliyoruz. Son yıllarda ekonomide ve dünyada yaşanan tüm zorluklara rağmen Sertrans Logistics olarak, inancımızı hiç eksiltmeden çabamızı hep maksimumda tuttuk, pek çok büyüme, gelişim ve yenilenme hamleleri yaptık. Turquality, Ar-Ge merkezi, altyapı ve operasyon yönetimlerinde getirdiğimiz ileri teknolojik uygulamalarımız… Pek çok başlıkta vizyoner bakış açısıyla ilerleyişimizi sürdürüyoruz.”
2017 yılına güzel bir başlangıç yaptıklarını dile getiren Keleş,  online perakende sektörünün hızla büyümesini fırsata çevirerek, online ürün kapasitelerini 70 milyona çıkardıklarını ve yıl başı itibariyle e-ticaret alanlarını 50 bin metrekareye çıkardıklarını dile getirdi.  

“BÜYÜK BİR İVMEYLE GELİŞİYOR VE BÜYÜYORUZ”
Ar-Ge merkez başvurusunu tamamladıklarını ve onayını aldıklarını belirten Keleş, diğer yandan yatırımlara hız kesmeden devam ettiklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu: “ Araç filomuzu yükselttik. Hadımköy’de 30 bin metrekarelik alana sahip yeni depomuzu inşa etmeye başladık. Bu şekilde özetlediğimiz çalışmaların pek çok olumlu sonuçlarını da aldık. İlk 6 ayda uluslararası standartlarda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla çeşitli ödüller kazandık. Kariyer.net’in ‘İnsana Saygı Ödülü’ ve 2. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi kapsamında ‘Yılın Lojistik Şirketi’ ödülüne layık görüldük. Sene başından bu yana büyük bir ivmeyle gelişiyor ve büyüyoruz.”

“YENİ DEPO YATIRIMIMIZLA 200 KİŞİYE DAHA İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ”
 “Sertrans Logistics olarak, 28 yıldır bizi öne çıkaran en büyük özelliğimiz sektörleri ve ihtiyaçlarını çok iyi analiz ederek, her sektöre geniş yelpazede katma değerli lojistik çözümler sunma yeteneğimizdir” diyen Keleş, “Bu bağlamda sektöre istihdam sağlayarak yatırım yapıyoruz. Onay süreci tamamlanan hizmete giren Hadımköy Tesisleri’ndeki Ar-Ge merkezimizde ilk etapta 25 uzman görev alacak. Aynı zamanda 30 bin metrekare alana sahip yeni depo yatırımımızla 200 kişiye daha istihdam sağlayacağız. Ayrıca tedarik zinciri yönetimindeki profesyonelliğimizi daha çok müşteriye paylaşmak en büyük hedeflerimizden biri. Güçlendirdiğimiz altyapımızla teknolojiyi yakından takip ederek bu alanda da ilerliyoruz” dedi.

“AR-GE MERKEZİMİZ SAYESİNDE GELECEĞİN LOJİSTİK SEKTÖRÜNE İMZAMIZI ATMAK İSTİYORUZ”
Son olarak dijitalleşme ve teknoloji alanlarındaki sürekli ve hızlı gelişime ayak uydurduklarını belirten Keleş,  bu gelişmelerin en çok etkileyeceği sektörlerin başında lojistiğin geldiğini dile getirerek, bu bilinçle Sertrans Logistics olarak kontrat lojistiği ve e-lojistiğe büyük yatırımlar yaptıklarını söyledi ve sözlerine devam etti: “Dijitalleşme ve otomasyon altyapımızı önemli ölçüde tamamladık. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan Ar-Ge merkezimiz sayesinde geleceğin lojistik sektörüne imzamızı atmak istiyoruz. Ar-Ge merkezimizde dijitalizasyon, bulut teknolojileri üzerinden satılabilir yeni ürünlerin yaratılması ve yeni teknolojilerin sektörümüze adaptasyonu gibi alanlarda öncülük yapacak önemli çalışmalar gerçekleştireceğiz.”

dfg

Yukarı