Ana içeriğe atla

ayos

SKYAIR OLMAZ DENİLENİ YAPTI

12.06.2017 - 17:24

Almanya’nın Hahn Havalimanı’ndan, Umman’ın Muscat Havalimanı’na içleri petrol ve gaz endüstrisi ekipmanları ile doldurulmuş iki adet high küp konteynırı Ilyushin IL-76 nakliye uçağına limitlerle yükleyerek olmaz denileni yapan Skyair, konteynerların içindeki yükü emniyetli ve sorunsuz bir şekilde alıcısına teslim ederek bir başka başarıya daha imza attı.

Skyair Kargo Direktörü Erdinç Ertemel, Skyair’in olmaz denileni yaparak rakiplerinden farklılığını bir kez daha ispatladığını söyleyerek, “Almanya’nın Hahn Havalimanı’ndan, Umman’ın Muscat Havalimanı’na içleri petrol ve gaz endüstrisi ekipmanları ile doldurulmuş iki adet high küp konteynırı limitlerle Ilyushin IL-76 nakliye uçağına yükleyerek olmaz denileni yapan Skyair, konteynerların içindeki yükü emniyetli ve sorunsuz bir şekilde alıcısına teslim ederek bir başka başarıya daha imza attı” dedi.
Ertemel, “Müşterimizden gelen talep sonrasında süratle her iki konteynerı yükleyeceğimiz en uygun hacimli ancak en düşük maliyetli uçağı aradık. Müşterimizden aldığımız bilgiye göre diğer rakiplerimiz kendisine 2 adet high küp konteynerın ancak AN124 tipi daha geniş gövdeli kargo uçağına yüklenebileceği oldu. Bunun üzerine ‘oversize’ diye tabir edilen zoryükler konusunda fazlaca tecrübe ve uzman kadroya sahip olan ekibimiz ile havayolu mühendislerinin detaylı çalışması sonrasında, uçağın arka rampa tavanı ve yanlarında yaptıkları ufak modifikasyonlar sonrasında her iki konteynırın tek uçağa yüklenmesini mümkün kıldık. Dolayısıyla müşterimize daha küçük hacimli uçağı sunarak kendisine navlunda maliyetinde büyük bir tasarruf sağlamış olduk” diye konuştu.

“FARKLI VE ZOR YÜKLEMELERLE ÇOK DENEYİM KAZANDIK”
Geçen yıl İtalya Milano’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na AN124 ile 3. Köprü’nün direklerinin çatısına konan 55 ve 57 tonluk ağır malzemeleri taşıdıklarını hatırlatan Ertemel, “Milano’da yükleme ve İstanbul’da boşaltma öncesinde havayolunun mühendisleri ve yükleme uzmanları ile birlikte apronda yaklaşık beşer saat platform kurulum çalışmamız oldu. Bu tarz ağır ve özel yüklerin uçaklarla taşınabilmesi için öncesinde detaylı bir mühendislik çalışmasına ihtiyaç var. Skyair olarak yaptığımız farklı ve zor yüklemeler sonucunda çok deneyim kazandık. Bunu rakiplerimize karşı avantaja çevirerek hem iş kazanıyor hem de işi en düşük maliyetle yaparak müşterilerimizi memnun ediyoruz. Bizi en çok bu mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

dfg

Yukarı