Ana içeriğe atla

bridgestone

SOĞUK ZİNCİR LOJİSTİĞİNDE ÜRETİCİ İLE TÜKETİCİYİ BULUŞTURAN HİZMET ANLAYIŞI

14.01.2022 - 14:22

 Erhanlar, 1993 yılında Faik Turan tarafından, Uluslararası Taşımacılık hizmeti vermek amacıyla aile şirketi olarak kurulmuştur. Şirket %100 Türk sermayeli olup, tamamen bağımsızdır. Kuruluşundan bu yana yenilikçi, sürdürülebilir lojistik çözümlerle insanları ihtiyaç duydukları emtialar ile buluşturmak için, sürekli olarak teknoloji alt yapısını geliştirip, çevreye minimum düzeyde risk faktörlerine bağlı araç ve ekipmanlar kullanarak, etkin personelleri ile birlikte uluslararası arenada müşterilerine kaliteli, hızlı, güvenli lojistik çözümleri sunmaktadır.

Karayolu Taşıma Hizmeti

 Erhanlar, taşınabilir ürün yelpazesi yönünden oldukça geniş ve özellikli bir materyal gamına sahiptir. Her türlü sıcak/soğuk transfer gerektiren özel yükler, ADR gerektiren ürünler, dondurulmuş ve/veya taze deniz ürünleri, yaş sebze ve meyve, et, süt - etten ve sütten üretilen mamul tüm hassas ürünler, ilaç, aşı gibi özel akredite onay gerektiren, soğutmalı veya kuru ürünlerin uluslararası alanda komple ve parsiyel taşıma, yapabilme yetenek ve tecrübesine fazlasıyla sahiptir. Sahip olduğu modern ve dev frigorifi k araç fi losu ile ithalat ve ihracat gönderilerinize en hızlı şekilde cevap vermektedir. Taşımalarınızı sahip olduğu araçların özellikleri bakımından çift katlı olması nedeniyle; çift katlı taşıma, donuk ve taze ürünlerin aynı araçta bölmeli bir şekilde taşınmasına olanak sağlar. Tüm araç fi losu; sahip olduğu uydu takip sistemi ile uzaktan izlenebilme, emtiaya ait ısı derecelerinin uzaktan izleme, kontrol ve müdahale yeteneğine sahiptir. Araçlarımızın tümü özel kilitleme sistemleri ile sürekli güvendedir. Bu sayede araçlarımız 7/24 izlenmekte ve en ufak müdahale gerektiren durumda hızlı bir şekilde çözüm bulmaktadır. İhracat taşımalarımız Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından denetlemesi yapılarak almaya hak kazandığı, Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifi kası İzinli Gönderici yetkisi sayesinde tarafımızca kendi tesisimizde gümrüklenip, bu sayede tüm taşıma esnasında ayrıcalıklı avantajlara sahiptir. Ayrıca tüm araç fi losu ADR ve İlaç taşımalarına uygun ADR ve Pharma sertifi kası bulundurmaktadır. Bununla birlikte yönetim süreçlerini de ADR ve Pharma yönetim sistemine göre dizayn ederek SQAS ve Pharma (GDP) sertifi kasını sisteminde bulundurmaktadır.

Depolama Hizmetleri

Gümrüklü Depolama (Antrepo Hizmetleri)

 Erhanlar Grup Şirketleri, tüm lojistik hizmet segmentlerine ilave olarak 2012 yılında A Tipi Gümrüklü antrepo hizmetlerini hayata geçirmiştir. Toplam 17.000 m2 gümrüklü alan üzerinde 01’den 99’a kadar tüm gümrük tarifelerini kapsayan tek bir antrepo kodu altında yanıcı, parlayıcı ADR’li kimyasalları, 25/-30 santigrat derecelerde soğuk ve donuk ürün depolamaya uygun özel depo hizmetlerinin verildiği, aynı koridor üzerinde soğuk hava lojistik serbest depolarının bulunduğu, genel statüde ürünlerin depolandığı, açık alan ve sundurma altı depolamaya müsait A tipi gümrüklü antrepodur. Gümrüklü Antreponun tümünde spring sistemli yangın söndürme sistemi bulunmaktadır. Tüm giriş ve çıkışlar otomasyon kodlama sistemi ile uzaktan kontrol edilebilir özelliktedir. Tam 9 adet hidrolik rampa mevcut olup, soğuk hava depolarının önünde mevcut 3 rampa körüklü ve evaparatörlüdür. Antrepo içerisinde depolanan ürünlerin egzoz gazından etkilenmemeleri için, akülü reachtruck forkliftler ve akülü transpaletler bulunmaktadır. Antrepomuzun Pharma (GDP) denetim süreci tamamlanmış, ilaç ve aşı depolanması için gerekli onayı alarak sürecini sertifi kalandırmıştır. Yanıcı kimyasalların depolanması amaçlı dizayn edilmiş olan antrepomuz, yürürlükteki yangın yönetmenliğine göre donatılmış olup, tüm camları temperlidir. Beam detektörler ısı ve duman algılayıcılar mevcuttur. Antrepoda 80 ton kapasiteli kantar ve elektrik dijital kantar bulunmaktadır. Erhanlar A Tipi Gümrüklü antrepoda, antrepo rejimi gereğince elleçleme işlemi yapılmaktadır.

Serbest Depolama Hizmetleri

 Erhanlar; müşterilerinin serbest depolama isteklerinin tümüne cevap verebilecek bir anlayış, yönetim bilgi ve tecrübe ile müşterilerine toplamda 60.000 m2 alanda genel ve soğuk hava depolamaya uygun ürünlerin depolama operasyonlarını yapmaktadır. Serbest depolama operasyonlarında da Antrepo operasyonlarında olduğu gibi yangın söndürme sistemler, elektrikli taşıma araçları, otomasyon kodlama sistemi ve uzaktan kontrol edebilme yönetimi, hidrolik ve körüklü rampalar, elleçleme ve özel proje işlemleri ile ADR ve İlaç depolamaya uygundur. Bizi farklı kılan en büyük özelliğimiz, lojistik zincirini kırmadan “door to door” lojistik mantığı ile taşıma ve depolama hizmetlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

 

dfs

Yukarı