Ana içeriğe atla

ayos

TAM DONANIMLI LOJİSTİK HİZMETİ

17.01.2017 - 10:57

2014 yılından bu yana İstanbul’da da faaliyet gösteren Gebrüder Weiss, çok yönlü çözümler ile kara, hava ve deniz taşımacılığı alanlarında hizmet sunuyor.

Yaklaşık 6 bin çalışanı ve 150 şubesiyle Gebrüder Weiss, Avrupa’nın önde gelen taşımacılık ve lojistik şirketlerinden birisi. Lauterach (Avusturya) merkezli Gebrüder Weiss Holding AG, çatısı altında ana ticaret alanları olan kara taşımacılığı, hava ve deniz nakliyesi yanı sıra bir dizi uzman çözümü ve bağlı şirketi de bünyesinde barındırıyor. Lojistik danışmanlık şirketi x|vise, tectraxx (High-Tech işletmeleri için branş uzmanı), inet-logistics (Taşıma Yönetimi TMS için yazılım çözümleri), dicall (Telefonservice, Consulting, Telemarketing), Railcargo (demiryolu taşımacılığı) ve Avusturya DPD’nin şirket ortağı Gebrüder Weiss paket hizmeti bunların arasında yer alıyor. Bu gruplaşma şirkete, müşteri ihtiyaçlarına hızlı ve esnek biçimde yanıt verme olanağını sağlıyor. Nakliye alanındaki geçmişi 500 yıldan daha uzun bir süreye dayanan aile şirketi, çok çeşitli ekolojik, ekonomik ve sosyal faaliyetleri ile bugün sürdürülebilir iş yönetiminde de bir öncü olarak görülüyor.

KARA, HAVA VE DENİZ TAŞIMACILIĞI
2014 yılından bu yana İstanbul’da da faaliyet gösteren Gebrüder Weiss, çok yönlü çözümler ile kara, hava ve deniz taşımacılığı alanlarında hizmet sunuyor. Türkiye’de bulunan şube, kara taşımacılığından sorumlu Mişel Yakop ile deniz ve hava taşımacılığından sorumlu Avşar Dada tarafından yönetiliyor. Gebrüder Weiss, bu “çift yönetici” yaklaşımıyla şubenin çok yönlülüğünü vurguluyor. İzmir’deki diğer ofis, İstanbul’daki şubeyi hava ve denizyolu taşımacılığı alanlarında destekliyor. Stratejik olarak uygun, Bayraklı sanayi bölgesi yakınındaki konumu ile Gebrüder Weiss, 2016 yazında Güney Ege’deki müşterilerine nakliye danışmanlığı ve planlaması hizmetlerini doğrudan yerinde vermeye başladı. 2017 yılı başında Atatürk Havalimanı’nda ek bir ofis açarak İstanbul’da hava taşımacılığı hizmetlerini  daha da genişleten Gebrüder Weiss toplamda 50 çalışanıyla Türkiye’de faaliyet gösteriyor.
Bugün, Gebrüder Weiss’ın Doğu Avrupa’daki ağı, birbirine bağlı 180 sefer tarifesi ile 19 ülkede 90 noktadan oluşuyor. Gebrüder Weiss; Stuttgart’tan Viyana’ya, Bern’den Prag’a ve İstanbul’dan Tiflis’e karayolu üzerinden yılda yaklaşık on milyondan fazla sevkiyat gerçekleştiriyor. 

dfg

Yukarı