Ana içeriğe atla

ayos

Tehlikeli atık miktarında yüzde 40 oranında azalma

09.11.2017 - 10:06

TEKNOLOJİK DÖNÜŞÜMÜN LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜ YAKINDAN İLGİLENDİRDİĞİNİ SÖYLEYEN MARS LOGISTICS GENEL MÜDÜRÜ ALİ TULGAR, “TÜM SÜREÇLERDE BİLGİ TEKNOLOJİLERİNİN YAYGIN BİR ŞEKİLDE KULLANILMAYA BAŞLAMASI BU DÖNÜŞÜMÜN SIKI TAKİBİNİ GEREKLİ KILIYOR. ÇÜNKÜ LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN SİPARİŞ ALINMASINDAN TUTUN, SEVKİYATINA KADAR OLAN TÜM SÜREÇLERİ BU TEKNOLOJİLERİN KULLANILMASIYLA GERÇEKLEŞİYOR” DEDİ. 

“Dünya hızla değişiyor. Trendler, teknoloji alt yapıları da buna bağlı olarak değişim gösteriyor. Bu değişime çabuk adapte olabilenler ve müşterilerine verdikleri hizmete teknolojiyi entregre edebilenler ayakta kalıyor. Teknolojik gelişmeleri ve trendleri yakından takip etmek Mars Logistics olarak önceliklerimiz arasında yer alıyor” diyen Tulgar, “Mars Logistics olarak bizler bilgi işlem altyapımıza sürekli yatırım yaparak müşterilerimizle olan bilgi akışını kesintisiz olarak sağlıyoruz. Tüm araçlarımızda (hem çekicilerde hem de treylerlerde) uydu takip sistemi var. Araçların nerede olduğunu 7/24 takip edebiliyoruz. Aynı zamanda bizimle birlikte müşteri de isterse internet üzerinden veya iPhone, iPad ve Android sistemlerle ürünlerinin durumunu 7 gün 24 saat takip edebiliyor. Sadece takip değil, ilgili evrakları görüntüleyebiliyor veya indirebiliyor. Depolarımızdaki otomasyon sistemleri sayesinde kusursuz bilgi ve hizmet akışı sağlıyoruz” dedi. 

“FİLOMUZDAKİ ARAÇLARI ÇEVRE DOSTU ARAÇLARLA YENİLEYEREK DOĞAYI KORUMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUZ”
Özellikle son dönemde ön plana çıkan yeşil lojistiğe yönelik gerçekleştirmiş oldukları çalışmalar hakkında bilgi veren Tulgar, “Lojistik sektörü, günümüzde doğa dostu ve çevreci lojistik kavramı ile yeni bir boyut kazandı. ‘Yeşil lojistik’ kavramının giderek daha fazla önem kazanmaya başladığını gözlemliyoruz. Tüm dünyada ve tüm sektörlerde artık çevreye dost ürün ve hizmetler tercih ediliyor.  Biz de çevreye duyarlı çalışmalarımızla ve her yıl filomuzdaki araçları çevre dostu araçlarla yenileyerek doğayı korumaya özen gösteriyoruz” açıklamasında bulundu. 
Mars Logistics olarak karayolu, denizyolu, demiryolu, havayolu ve intermodal taşımacılık modelleriyle dünyanın her noktasına taşımacılık gerçekleştirdiklerini dile getiren Tulgar, Avrupa ülkelerine karayolu ile komple, parsiyel ve askılı olarak hizmet verdiklerini belirterek, ayrıca denizyolu ve havayolu ile de Avrupa, Uzakdoğu ve Amerika ile sıklıkla çalıştıklarını sözlerine ekledi. Tulgar Eylül 2012 tarihinde çevreci taşımacılık modeli olan intermodal taşımacılığı hayata geçirdiklerini söyledi.  
“İntermodal taşımacılık modeli, çevreye katkısı ve optimum transit sürelerde hizmet vermesi dolayısıyla iş ortaklarımız tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Otomotiv, gıda, tekstil, kimya, enerji, kozmetik gibi birçok sektöre bu hizmeti veriyoruz” diyen Tulgar, “Geçtiğimiz yıl, kullanılan intermodal taşıma çözümleri sayesinde yüzde 48 emisyon tasarrufu elde ettik. 2 milyon 374 bin adet ağaç ile 5,9 hektar ormanlık alan kurtarmış olduk. Geçtiğimiz yıl atık yağ, atık pil, kağıt atık, elektronik atık, hurda metal gibi tehlikeli atık miktarı ise yüzde 40 oranında azaldı” diyerek sözlerine son verdi.

 

dfg

Yukarı