Ana içeriğe atla

ayos

TransitNet ile taşıma süreleri azalıyor

09.11.2017 - 10:07

Belirli bir tecrübeye sahip ekibin hizmet kalitesini artıran en önemli etkenlerden biri olduğuna dikkat çeken SGS TransitNet Genel Müdürü Mine Kaya, “Sistemimizi kullanan taşımacı firmalar bilgili ve tecrübeli bir ekibin desteğini daima yanlarında hissederek bunun güveni ile taşımalarını gerçekleştiriyorlar” dedi.

SGS TransitNet ne gibi hizmetler veriyor? Firmanın geçmişinden kısaca bahsedebilir misiniz?
SGS TransitNet, 13 ayrı ülkede kendi teminatını kullanan ve alanında bu ölçüde kapsamlı hizmet sunan ilk ve tek kuruluştur. SGS TransitNet olarak ulusal ve uluslararası tüm taşımalar için teminat veriyoruz. SGS TransitNet, AB, Türkiye, Sırbistan ve Makedonya transit rejimlerinde T1/T2 ve TR beyanlarınızı, TIR ön bildirim beyanlarınızı ve ENS beyanlarınızı sunmanızı sağlayan web tabanlı bir uygulamadır. SGS TransitNet olarak 2006 yılından beri taşımacı firmalara T1 hizmeti veriyoruz. 

Lojistik sektöründe özellikle teknolojik dönüşümle birlikte yaşanan değişimleri bizlere kısaca anlatır mısınız? 
SGS TransitNet olarak lojistik sektöründeki teknolojik dönüşüme katkıda bulunan önemli adımlardan birini attık. TransitNet adını verdiğimiz web tabanlı platformumuzda taşıma sürelerini önemli ölçüde azaltan, transit beyannameler sunulmasına, kontrol edilmesine ve izlenmesine olanak sağlayan güvenli, çok dilli bir uygulama kullanıyoruz. TransitNet nakliye ve lojistik endüstrisindeki firmaların, gümrük vergi ve harçlarına karşı yükümlülüklerini de kapsayan finansal bir teminat ile birlikte elektronik bir gümrük transit beyannamesi vermelerini sağlar. 
Daha hızlı veri girişi sağlayan yeni kullanıcı ara yüzü ve mevcut verinizi Excel’den sisteme yükleyebilme olanağı veren yeni opsiyon sayesinde beyanlarınızı daha da süratli açabilmeniz sağlanmıştır. Sistem aynı zamanda birden çok kullanıcı tanımlayabilme ve birden fazla gümrükte aynı anda beyan sunabilme imkanı da vermektedir.

Peki, bu değişime ayak uydurmak ve hizmet kalitenizi artırmak adına ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? Bu alandaki yatırımlarınız neler?
SGS TransitNet olarak 13 ayrı ülkede kendi teminatımız ayrıca 14 ayrı müşteri merkezimiz ile tüm yerli ve yabancı nakliyecilere hizmet veriyoruz. Gerek operasyonel ve pazarlama faaliyetleri gerekse oluşturulan beyanların takibi için ayrı ayrı hizmet veren profesyonel bir ekibimiz var. SGS TransitNet olarak hem yurt içinde hem de yurt dışındaki ofislerde personellerimizle sürekliliği sağlama çabasındayız. Belirli bir tecrübeye sahip ekip, hizmet kalitesini artıran en önemli etkenlerden biridir. Bu sayede sistemimizi kullanan taşımacı firmalar bilgili ve tecrübeli bir ekibin desteğini daima yanlarında hissetmekte ve bunun güveni ile taşımalarını gerçekleştirmektedirler.

Son olarak Logitrans Transport Lojistik Fuarı hakkında görüşlerinizi alabilir miyiz, fuardan beklentileriniz neler? Ayrıca fuarda ne tür yeniliklerle ziyaretçilerinizin karşısına çıkacaksınız?
SGS TransitNet olarak daha önceki yıllarda olduğu gibi müşterilerimize yeniliklerimizi sunacağız. Yeniliklerimiz arasında, farklı ülkelerde teminat alarak müşterilerimize daha fazla seçenek sunmak ve organizasyon yapımızdaki güncellemeler ile müşterilerimize doğrudan hizmet vererek memnuniyeti ve bağlılık oranımızı artırmak var.

dfg

Yukarı