Ana içeriğe atla

ayos

UZUN SÜRELİ LOJİSTİK PARTNERLİK MODELİ İLE YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

18.11.2021 - 10:55

2022 yılında yeni deposuyla hizmetlerine devam edecek olan DGC Lojistik adına dergimizin Kasım sayısı için söyleşi gerçekleştirdiğimiz firmanın Genel Müdürü Onur Gökçe Doğaç; e-ticaret hizmetleri ve sürdürülebilir başarılarının sırlarına da değindi.

E- ticaret ile birlikte büyük bir ivme kaydederek büyüme gerçekleştirdiniz. Bu büyüme DGC Lojistik’i sektörde nereye konumlandırdı?

2021 yılındaki büyümeyi e-ticaret operasyonlarımız sayesinde sağladık. Ancak biz büyük projelere de depolama hizmetleri vermekteyiz, önümüzdeki yılda her iki operasyonumuzu da eşit oranda geliştirmek istiyoruz. DGC Lojistik olarak sektörde elbette daha çok genciz, konumlanma tabiri bizim için henüz çok erken, hedeflerimiz mevcut ancak bu hedeflerimize gidiş metotlarımız bizi farklı kılıyor.

2022 yılı için operasyonlarınızı büyütme kararı almıştınız. Yeni yatırımlarınızdan bahsedebilir misiniz?

2022 yılının Ocak ayında yeni depomuz hizmet vermeye başlayacak, büyük bir heyecanla bekliyoruz. WMS (Depo Yönetim Sistemi) yazılımlarımız piyasaya göre fark yaratacak şekilde geliştirildi. Bunların yanı sıra tabi ki en önemli yatırımımız insan. Çalışanlarımız için kariyer planlamalarımız doğrultusunda DGC aile kültürünü benimseyen güzel bir takımımız da oluştu, büyütmeye devam ediyoruz. İnşallah ufak ölçekli otomasyon projelerimizi de gündeme alacağımız verimli bir 2022 olacak diye düşünüyorum.

Sürdürülebilir başarının olmazsa olmazı DGC Lojistik için nedir?

Bizim için sürdürülebilirliğin en temel ilkesi operasyonlarımızda sürekli ölçümleme yapmaktır. Başladığımızda elbette birçok sıkıntılarla boğuştuk, müşterilerimizi bir süre üzdük, ancak çok çalışarak, birçok raporlama modeli
ile ölçümleme yaparak tüm operasyonlarımızı zamanla geliştirdik. Yönetim olarak sürekli işin başındayız ve ekibimize de çalışacakları huzurlu ortamı ve desteği vermeye devam ediyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

DGC Lojistik, klasik müşteri – tedarikçi ilişkisi modeli yerine, uzun süreli lojistik partnerlik modeli ile yoluna devam ediyor. Çok şükür müşteri kaybetmiyoruz, tavsiyeler ile bizlere ulaşan yeni müşterilerimiz ile çalışma fırsatı yakalıyoruz. Bunu da güven ve çalışkanlığımız ile sağladığımızı düşünüyoruz. Sonuçta perakende sektöründe müşteri tarafından geliyoruz, tecrübeyi ve bilgiyi de hizmete dönüştürüyoruz.

dfg

Yukarı