Ana içeriğe atla

ayos

VEKİL KİŞLA’DAN HOPAPORT’A ZİYARET

11.04.2017 - 17:46

Ak parti Artvin milletvekili İsrafil Kışla beraberinde İlçe Başkanı İlyas Güven olduğu halde HOPAPORT’u ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ak parti Artvin milletvekili İsrafil Kışla beraberinde İlçe Başkanı İlyas Güven olduğu halde HOPAPORT’u ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer ve Terminal şefi Mustafa Ahmetoğlu tarafından karşılanan Kışla ve Güven’e Genel Müdür Özer “Sizleri limanımız da görmekten mutluluk duyduk, Hoş geldiniz” dedi.

Genel Müdür Özer HOPAPORT’un son yıllarda sürekli gelişen ve yaptığı yatırımlar ile de bugünden kendini geleceğe hazırlayan bir liman olduğunu söyleyerek, “Hopa Limanı 2015 yılında başlayan çalışmalar sonucunda ISO 9001 Kalite Yönetimi, , ISO 14001 Çevre Yönetim sistemleri ve OHSAS 18001 İş Sağlığı Ve Güvenliği konusunda belgelendirilmiştir.

Hopa Limanı'nın diğer bir hedefi green port (yeşil liman) olarak bilinen gemi ve liman operasyonlarından kaynaklanan çevresel etkilerin azaltılması yönünde idari ve teknik tedbirler alınarak idare tarafından belirlenen kriterlerin uygulanması konusunda çalışmalar devam etmektedir. Hopa Limanı'nın hedefi 2017 yılının sonuna kadar bu çalışmaları bitirerek Karadeniz Bölgesinde bu belgeyi alan ilk liman olmayı hedeflemekteyiz.

HOPAPORT’un ülkemiz ve bölgemiz ile Artvin’in yarattığı iş gücü ve sağladığı İstihdam ile göz bebeği olduğunu, ”Buna rağmen bazı yatırımlarda bürokrasiye takıldıklarını, bunları aşmada da Artvin Milletvekili olarak bizlere verdiğiniz destek için şükranlarımızı sunuyor, şahsınıza teşekkür ederim” dedi.

Genel Müdür Özer HOPAPORT’un yatırımlarına devam ettiğini, 2017 yılı içinde LPG Terminalini devreye almak istediklerini, bunun için gerekli tüm yatırımların yapıldığını, izin içinde gerekli tüm müracaatların yapıldığını ve izinlerin alındığını ifade ederek “Artık HOPAPORT statü atlayarak orta ölçekli bir liman olma yoluna girmiştir. Biz tüm personelimizle çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz” dedi.

Artvin Milletvekili İsrafil Kişla’da HOPAPORT’un çalışmalarını yakından takip ettiğini İfade ederek “İlçe Başkanımız Sayın İlyas Güven’inde sorunlar olduğu zaman kendisine aktardığını ve sorunların çözümü noktasında da gerekli girişimlerde bulunduğunu” ifade ederek “Sizleri ve tüm personelinizi tebrik ediyorum. Çalışmalarınıza dur durak vermeden devam ediyorsunuz. Hedeflerinize koşmaya devam edin, önünüze çıkan engel olursa, engelleri de bizler el ele vererek aşarız” dedi.

Ziyaret karşılıklı başarı ve iyi dilek temennileri ardından sona erdi.

dfg

Yukarı