Ana içeriğe atla

bridgestone

XİNERJİ, İŞ ORTAKLARINA YENİ BİR EKOSİSTEM SUNUYOR

14.02.2019 - 17:13

Xinerji Yazılım, teknolojik çözüm ortağı olarak iş ortaklarına yeni bir ekosistem sunuyor. Bu ekosistemin her tarafını güncel dijital yaklaşımlarla güçlendiren Xinerji, web tabanlı çözümünü de yepyeni bir platforma taşıdı.

Xinerji Yazılım İş Geliştirme ve Proje Direktörü Erdinç Sezer, dijital dönüşümle ilgili bilgiler sundu. Günümüzde en çok konuşulan konuların başında dijitalleşmenin geldiğini belirten Sezer, “Daha önce sadece bilgi teknoloji departmanlarının konusu olarak algılanan süreçler artık direkt olarak iş birimlerinin yönettiği ve kontrol ettiği işlere dönüşüyor. Endüstri 4.0 ile hayatımıza girmeye başlayan yenilikler giderek artıyor. Yapay zekâ ve robot sistemler, bilim kurgu olarak görülen konularken artık hiçbirimizin garipsemediği ve doğal karşılaştığı konular oldu.” dedi. 
Temel işi teknoloji geliştirmek olan firmalar için sürecin çok daha zorlu hale geldiğini ifade eden Erdinç Sezer, “Uzmanlaşması, çözüm üretilmesi gereken konuların sayısı beklentinin de artmasıyla her geçen gün çoğalıyor. Bizlere bu nokta sadece yazılım üreten firmalar olma kimliğinden sıyrılmaktan başka yol gözükmüyor. Bu değişime ayak uyduramayan teknoloji firmaları ise gelecekte olmayacaklar.” uyarısında bulundu. 

DİJİTAL DÖNÜŞÜMLE NASIL BAŞA ÇIKACAĞIZ?
Bu yeni düzenin sadece firmaları değil, teknolojiyle paralel yürüyemeyen kişileri de etkileyeceğini dile getiren Sezer, “Robot sistemlerin bizlerin işlerini yapacağı zamanlar sandığımızdan çok daha erken gelecek. Peki, bu dijital dönüşümle nasıl başa çıkacağız? İş süreçlerimizde dijitalleşirken kişisel olarak bu süreçlerin içinde kendimize nasıl yer bulacağız?” diyerek firmaların dikkatini çekti. 
Sezer, Xinerji Yazılım olarak dijital dönüşüm sürecinde iş ortaklarının bu teknolojileri kullanmalarını sağlamak ve yanında olmak için gelişmeleri yakından takip ettiklerini de söyledi: “Artık sadece bir ERP yazılım üreticisi olarak değil, teknolojik çözüm ortağı olarak iş ortaklarımıza yeni bir ekosistem sunuyoruz. Bu ekosistemin her tarafını da güncel dijital yaklaşımlarla güçlendirdik. Bu kapsamda sektöre yaklaşık 13 sene önce ilk olarak sunduğunuz web tabanlı çözümümüzü yepyeni bir platforma taşıdık. Servis bazlı yaklaşımımızla sistemin ölçeklenebilmesini sağlayarak, belirlenen servislerin tamamen ayrı olarak yönetilme imkânını müşterilerimize sunmaya başladık.” 
Sezer’in robot ve yapay zekâ ile ilgili çözümlerine yönelik açıklamaları ise şöyle:

ROBOTLAR ARTIK BİZİM İÇİN ÇALIŞMAYA BAŞLADI
“Artık entegre edemediğimiz ya da manuel yürüyen servisleri robotlaştırmak çok kolay. Artık sisteme entegre etmediğimiz işleri robotlara öğretmek günler değil, saatlerle ifade ediliyor ve bunun için ihtiyacımız olan sadece bir bilgisayar… Robot yazılıma öğrettiğimiz süreçler artık çok hızlı, hatasız ve sürekli olacak. Böylece dijitalleşen, tasarruf sağlayan ve verimli sistemler elde ediyoruz.” 

YAPAY ZEKÂ UZAKTA DEĞİL, BULUT ÇÖZÜMÜMÜZÜN İÇİNDE
“Xinerji Yazılım olarak 2018’de İş Zekâsı ve Yapay Zekâ süreçlerinde hazırladığımız çözümlerle öncelikle sisteminizin bir röntgenini görmenizi sağlıyoruz. Ardından bu çalışmayı derinleştirerek izlenebilirliğin sağlanabileceği raporlama altyapısı sağlıyoruz. Bu çalışmalar sonuçlandığında artık self-servis bir raporlama altyapınız oluyor. Bu altyapı, öğrenen sistemler ve yapay zekânın temelini oluşturuyor. Burada en önemli konu ise hangi sistemi kullandığınızın, verilerinizin hangi ortamda olduğunun bir önemi olmaması. İstediğiniz sistemi kullanın, İş Zekâsı ve Yapay Zekâ süreçlerini sisteminize entegre edebilirsiniz.”

dfs

Yukarı