Ana içeriğe atla

apti

YENİ YIL YENİ YATIRIMLAR

20.01.2020 - 14:20

Intermodal taşımacılığın avantajlarından bahseden Galata Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Vıttorıo Zagaıa 2020 hedefleri hakkında bilgiler verdi. 

Vittorio Bey, intermodal taşımacılık hizmetlerinizde 2019 yılını nasıl geçirdiniz, hangi yatırımlara imza attınız?
2019 yılının ikinci yarısında intermodal departmanımızı hayata geçirdik ve son çeyreğinde de ilk parti 45”PW High Cube konteynerlerimizi teslim aldık. 2019’un sonunda tam faaliyete geçmiş olsak dahi müşterilerimiz ve acentelerimizden gelen olumlu geri dönüşler yeni yıl için bizleri bir hayli cesaretlendirmiştir.

Intermodal taşımacılık alanında sunduğunuz hizmetlerde önem verdiğiniz ve uyguladığınız kriterlerden bahseder misiniz?
Intermodal taşımacılık hizmetini doğru endüstri ve doğru müşteriye sunmak çok önemli. Bunu doğru kurguladığınız takdirde ithalat ve ihracatın dengeli olmadığı durumlarda sistemi devam ettirmeniz daha kolaydır. Bizlerin en önem verdiği kriter bu hizmeti doğru tespitler neticesinde doğru müşteriye sunmaktır. Bir diğer önemli kriter tabii ki de dönüş organizasyonunun efektif olarak gerçekleştirebileceğiniz ülkelerden bu sistemi kurgulamaktır.

Intermodal taşımacılık gerek zaman gerek maliyet gerekse diğer konularda ne gibi avantajlar sağlıyor?
Intermodal taşımacılık optimum sürelerde, kullanılan ekipmanların hacmi neticesinde taşıma maliyetlerinde müşterilerimize maliyet optimizasyonu avantajları sağlamaktadır. Bunun dışında ekipmanın yükleme, boşaltma sürelerinde tır veya denizyolu konteynerlerine göre müşterilere daha fazla esneklik tanımaya imkan vermektedir. Öte yandan konteyner maliyetleri dikkate alındığında, bizler için daha fazla ekipman yatırımı yapabilmemize de olanak sağlamaktadır.

Galata Taşımacılık olarak 2020 hedeflerinizde neler var? 
2019 yılında devreye aldığımız Ankara ve Mersin ofislerimizin yapılandırmasının tamamlanması önceliğimiz. Bunun yanı sıra 2020 yılında konteyner adetlerimizi artırmak adına yeni bir yatırımımız olacak. Diğer bir yatırımımız ise Bursa’da yeni bir lojistik depo ve buna endeksli araç filomuza yeni ve farklı boyutlarda araçlar katmak olacak.

ghjjh

Yukarı