Ana içeriğe atla

ayos

Yusen’den Konica’ya lojistik hizmet

15.11.2016 - 10:38

Yusen Logistics, depolama, nihai ürünler, yedek parçalar ve tıbbi filmleri gibi sarf malzemelerin uluslararası dağıtımını gerçekleştirecek. Ürünler hem gümrüklü hem de gümrüksüz alanlarda depolanacak.

KM Healthcare için depolama ve lojistik hizmetleri Melsele-Belçika’da bulunan Yusen Logistics’in Antwerp dağıtım merkzezinde gerçekleştirilecek. Sıcaklığa karşı hassas olan KM Healthcare gamma ürünleri ise Yusen Logistics’in sıcaklık ayarlı bölümünde tutulacak. 
Depolamanın yanı sıra Yusen Logistics, KM Healthcare ürünlerinin depoya kadarki ve depodan sonraki taşımalarını da yönetecek. Girişlerde Japonya’dan hava ve deniz yolu ile gelen ithalatlar ağırlıklı iken, lokal tedarikçilerden ürünler depoya getiriliyor. Çıkışlarda ise Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’ya hava ve deniz taşımaları yapılırken, Avrupa’daki müşterilere grupaj taşımalar organize ediliyor. Ayrıca Yusen Logistics KM Healthcare’e kitler oluşturmak ve etiketleme gibi katma değerli hizmetleri de sunacak.
KM Healthcare Avurupa Orta Doğu Aftika Tedarik Zinciri Müdürü Judith Schut, “Konica Minolta için geniş hizmetler sunan lojistik partneri ile çalışmak çok önemli. Özellikle ihracat için tüm planlamalar, dokümantasyon ve ürünlerin doğru işlem görmesi önemli. Yusen Logistics bu beceriye sahip ve dolayısıyla güzel bir işbirliği umuyoruz” diye konuştu. 
Yusen Logistics Benelux Genel Müdürü Piet Bogaard şöyle devam etti: “Yusen Logistics Konica Minolta için hizmet kapsamlarını daha da genişletmekten sevinç duyuyor. Bu yeni anlaşma, sağlık sektöründeki bu anahtar müşteriye sunduğumuz katma değerli hizmetleri dahil lojistik faaliyetlerinde güzel bir örnek olmuştur.”

dfg

Yukarı