Ana içeriğe atla

ayos

2018’in daha iyi bir yıl olması dileğiyle…

13.12.2017 - 14:30

İşte yepyeni bir yıl daha kapımızı çalıyor. Yeni yıl her halükarda beyaz bir sayfa, yeni, taze bir başlangıç demek… Bir önceki yılda yaşanılan olumlu ya da olumsuz pek çok konuyu geride bıraktığımız, her şeyin çok daha iyi olacağının ümit edildiği bir başlangıç… Fakat yeni yıla girmeden önce, geride bırakacağımız yıl ile ilgili herkesin düşünüp, nasıl bir yıl geçirdiğimizi, nerelerde eksikler yaptığımızı ya da neleri başardığımızı sorgulaması da lazım. Öyle ki ancak bu şekilde yaparsak doğru adımlar atabiliriz.
Ufak bir tavsiyeden sonra bu sayımızın içeriğine de kısaca değinmek isterim.  Bu ayki sayımızda, iş dünyasının başarılı iş kadınlarından olan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök ve Sodexo Türkiye İcra Kurulu Başkanı Burçin Ressamoğlu’na yer vererek, kendileriyle Türkiye’deki kadınların iş hayatındaki yeri ve önemini konuştuk. Ayrıca her iki isim; Türkiye ekonomisinin mevcut durumu, global marka olmanın sorumlulukları ve yatırımları hakkında bilgiler verdi. 

“BAŞARININ TEMEL KURALI SABIRLA ÇALIŞMAK”
Finans sektörünün doğal yoğunluğu yanında Vakıf Katılım’ın yeni kurulan ve henüz iki yılını doldurmayan bir katılım bankası olmasının getirdiği ekstra yoğunlukları da omuzlamış olan Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İkram Göktaş, bu ayki kapak konuğumuz… 
Göktaş ile hem iş hayatında başarılı olmanın kriterlerini, hem Vakıf Katılım’ı hem de katılım bankacılığını konuştuk. Göktaş, iş hayatında başarıyı yakalamanın sırrı olarak sabırlı olmayı gösteriyor. Göktaş’a göre gençlerdeki en önemli sıkıntı da bu, her şeyin bir anda olmasını istemek… Göktaş konuya ilişkin görüşlerini şu şekilde beyan etti: “Gençlere tavsiyem çalışmanın yanında sabır ilkesinden de ödün vermemeleri. Siz doğru olduktan sonra, yanlış gördüğünüz eğriler de zamanla size uyacaktır.”
 

dfg

Yukarı