Ana içeriğe atla

bridgestone

İŞ DÜNYASINDA KADIN YÖNETİCİLER…

12.06.2019 - 16:24

Değerli Hizmetix okuyucuları hepinize merhabalar,
İş dünyası ve hizmet sektörünü bir araya getirdiğimiz bir sayıda daha dopdolu içeriklerle sizlerleyiz. 
Yoğun çalışmalarımız sonucunda yine sektörün sesi olduk ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmaların haberlerine ve röportajlarına yer verdik.
2019 yılının ilk çeyreğini bitişiyle büyük firmalar ve bankalar ilk çeyrek sonuçlarını net karlarını ve aktif büyüklüklerini açıklayarak duyurdular. Tüm bu sonuçlara sayfalarımızda yer vererek siz okuyucularımızla paylaştık. 
Business Life’ın geniş kapsamlı ve her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Projeksiyonu En Güçlü 50 CEO” araştırmasına da bu sayımızda yer verdik. En iyi performans gösteren liderler açıklanırken; CEO’lar, çeşitli parametrelere göre değerlendirildi. 
Zirvedeki isim değişmedi: TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu başkanı Sani Şener… En çarpıcı detay ise kadın CEO oranının yüzde 12’den, yüzde 6’lık artışla yüzde 18’e çıkması... Araştırmaların detaylarını okuyabilirsiniz.
Bu sayımızda en geniş bölümlerden biri ‘Bilişim’ oldu. Dijital ve yazılım denilince, genelde ilk erkekler akla geliyor. Fakat dijital dünyada gerek yazılımcı gerekse yönetici olarak kadınlar da yer alıyor. Dijital dünyanın kadınları, işlerini en az erkekler kadar iyi yaparak bilişim sektöründe fark yaratıyorlar. Dijital Dünyanın Kadınları dosya konumuz ile yazılım sektöründe faaliyet gösteren, ödüllü projeleri olan kadın yöneticilere yer vererek onların başarılarını, sektöre katkılarını ele aldık. 
Kapak konuklarımız ise iki kadın yönetici: ITT Lojistik Genel Müdürü Didem Öztanık ve Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis.
ITT Lojistik, sektörde hızla büyüyen firmalardan biri. Gerek filosunu sürekli zenginleştirmesi gerekse teknoloji ve otomasyon alt yapısına yapmış olduğu önemli yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Merkezi Gebze Balçık’ta bulunan ve artık buradaki tesislerine sığmakta zorlanan ITT, Dilovası Muallimköy’de yeni bir tesisin açılışını gerçekleştirdi. Ana konusu tank yıkama olan yeni tesisleri hakkında bilgi veren Didem Hanım ile yeni yatırımlarını ve hedeflerini konuştuk.
İş dünyasında kadın yöneticilerin sayısı giderek artıyor. Onlardan biri de Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis. Yönetici pozisyonuna ulaşana kadar tüm departmanlarda görev aldığını, bu durumun da işini daha fazla benimsemesine sebep olduğunu anlatan Işılay Reis, gıda sektöründe bir kadın yönetici olarak yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi verdi. 
 
İyi okumalar diliyorum…

dfs

Yukarı