Ana içeriğe atla

apti

Yeni bir başlangıç

21.01.2019 - 14:31

Güzel başlayan ama sıkıntılarla biten bir yılı geride bıraktık. 
2018’in ikinci yarısında döviz, kredi faizleri ve enflasyondaki ani yükselişler, herkesi derinden etkiledi. Kimse önünü göremiyordu. Kimi yatırımları durduruyor, kimi işçi çıkarıyor, kimi küçülüyor, kimi de konkordato ilan ediyordu.
Sektörleri sayfalarında buluşturan ve 12 yıldır şirketlerin yanında yer alan ekonomi ve iş dünyası dergisi Hizmetix olarak 2018’i de başarılı bir şekilde tamamladığımızı söyleyebilirim. Piyasa şartlarından elbette biz de etkilendik ama yayıncılık açısından son derece başarılı bir yılı geride bıraktığımızı da rahatlıkla ifade edebilirim. 
2018’de, her zaman olduğu gibi dolu dolu sayılarla okuyucularımızın karşısına çıktık. Turkcell’in Dergilik uygulamasında her geçen gün indirme sayımızın artmasıyla mutlu olduk. Son 6 aydaki aylık indirme ortalamamız 21 bin. Ve bu sayı giderek artıyor. Dergilik uygulamasındaki verilerle ilgili haberimizi sayfalarımız arasında okuyabilirsiniz.   
Bu sayımızla birlikte 2019’a yeni bir başlangıç yapıyoruz. Ağırlıklı konumuz, 2018’de toparlanarak cari açığın azaltılmasına ciddi katkı sağlayan turizm. Başta Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy olmak üzere sektörün 2019’dan beklentileri çok büyük. 
Turizm ağırlıklı sayımızla merhaba dediğimiz 2019’un iyi başlayıp iyi bitmesini temenni ediyorum. 
Herkese sağlıklı, mutlu, huzurlu, bereketli nice yıllar. 

ghjjh

Yukarı