Ana içeriğe atla

ayos

Muhtarların sağlığı MLP Care’a emanet

14.03.2017 - 11:43

MLP Care Grubu ile Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu arasında hizmet protokolü imzalandı. Protokol ülkedeki 50 binden fazla muhtar ve azaları ile onların birinci derecedeki yakınlarının Medical Park ve VM Medical Park hastaneleri ile İstinye Üniversite Hastanesi’nin ayrıcalıklı sağlık hizmetlerinden özel koşullarla faydalanmalarını kapsıyor.

MLP Care Grubu ile Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu arasında imzalanan hizmet protokolü kapsamında 50 binden fazla muhtar ve azaları ile onların birinci derecedeki yakınları, Medical Park ve VM Medical Park hastaneleri ile İstinye Üniversite Hastanesi’nin sağlık hizmetlerinden özel koşullarla yararlanabilecek.

İşbirliğini değerlendiren MLP Care Strateji ve Performans Grup Koordinatörü Hikmet Çavuş, “MLP Care olarak, insanımızın yaşam kalitesini yükseltmek adına atılacak her türlü adımın, ülkeye yapılacak en büyük hizmetlerin başında geldiğini düşünüyoruz. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ile gerçekleştirdiğimiz bu önemli işbirliği anlaşması, bu anlamda bizleri çok mutlu eden bir gelişme oldu. Bu anlaşmayla 50 bin 165 muhtarın ve onların azalarıyla birinci derece yakınlarının hastanelerimizden uygun koşullarla yararlanacak olmasından mutluluk duyuyoruz. İnanıyorum ki; 1 yıl için geçerli olan protokolümüz gelecekte daha kalıcı bir yapıya dönüşecektir” dedi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ise yapılan işbirliğiyle binlerce üyelerinin sağlık hizmetine ulaşımının kolaylaşacağını ifade ederek, “Yurt genelindeki muhtarlarımız aileleriyle birlikte sağlık gibi önemli bir konuda Medical Park, VM Medical Park ve İstinye Üniversite Hastanesi’nden özel koşullarla yararlanacak olması bizleri sevindirdi. Muhtarlarımız bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da halkın taleplerinin, beklentilerinin nabzını tutmak gibi önemli bir görevi yerine getiriyorlar. Bu değerli görevi üstlenen üyelerimizin sağlıkla ilgili konularda MLP Care güvencesi altına girmesi, bizler için büyük bir armağan oldu. Bu işbirliğinin hayata geçmesinde MLP Care Grubu, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak, bizleri çok mutlu eden büyük bir dayanışma gösterdi. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu adına bu çorbada tuzu olan herkese içtenlikle teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

dfg

Yukarı