28 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

OTOMOTİV VE LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE, KALİTELİ HİZMETİN TEMSİLCİSİ OLMAYI HEDEFLİYORUZ

Kara taşımacılığında bünyesindeki tır filosu, deniz taşımacılığında ise konteyner bazında olmak üzere iki taşıma moduyla otomotiv ve lojistik sektöründeki faaliyetlerini alanında lider konumdaki ihracatçı firmalara çözüm ortağı olarak sürdüren Ayos Group, ülke ihracatına büyük bir katkı sağlarken istihdam da yaratıyor. Ayos Group Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Şirin’i ağırladığımız Kasım sayımızda, lojistik sektöründeki hizmetlerini konuştuk

Ayos Group olarak otomotiv ve lojistik sektörlerine sunduğunuz hizmetlerinizin detaylarından bahseder misiniz, bu alanlarda hizmet verme kararınızda neler etkili oldu?

Ayos Group olarak otomotiv ve lojistik sektöründeki faaliyetlerimizi, alanında lider konumundaki ihracatçı firmalara çözüm ortaklığı üreterek sürdürüyoruz. Lojistik ve ihracat alanında iş birliği yapıp, işlerini daha hızlı ve düzenli bir şekilde tamamlamalarını sağlıyoruz. Bu sayede, ülke ihracatına büyük bir katkı sağlayıp, istihdam yaratıyoruz.

Kalite ve istihdam politikamızı destekleyen, ülke ekonomisine katkıda bulunan alanlarda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Lojistik sektöründe hangi taşıma modlarıyla müşterilerinize hizmet veriyorsunuz?

Lojistik hizmetlerimizi kara ve deniz yolları üzerinden gerçekleştiriyoruz. Kara taşımacılığında kendi tır filomuz ile, deniz taşımacılığında da konteyner bazında hizmet veriyoruz. Sektör ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, hizmet alanlarımızı ve filolarımızı genişletmeye devam ediyoruz.

Yurt içi ve yurt dışındaki lojistik ağınız hangi lokasyonları kapsıyor, bu konuda kısa ve orta vadede hedef ve yatırımlarınız ne yönde olacak?

Karayolları taşımacılık ağımız Romanya, Slovak, Slovenya, Yunanistan, Sırbistan, Macaristan Avusturya, Çekya, Almanya, Fransa, Hollanda ve Belçika sınırlarına ulaştı. Deniz aşırı ülkeler ile de lojistik faaliyetlerimizi deniz taşımacılığı üzerinden devam ettiriyoruz. Uzun vadede tüm dünya ülkelerine global düzeyde ve yeterlilikte hizmet ağımızı genişletmeyi hedefliyoruz.

Köklü bir grup firması olarak lojistik sektöründe kısa sürede sergilediğiniz başarınızın temelinde yatan sebepler nedir?

Başarımızın sırrı; hizmet sektöründeki köklü tecrübemizin yanı sıra, istihdam politikamız. Alanında uzman çalışanlarımızla, sektör ihtiyaçlarını görüyor ve bu doğrultuda hareket ediyoruz. Otomotiv ve lojistik sektörüne yaptığımız yatırımlar, süreç takip yazılımları ve AR-GE çalışmaları ile kaliteli hizmetin temsilcisi olmayı hedefliyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Ayos Group olarak yola çıkış noktamız, “Bölüşürsek Tok Oluruz, Bölünürsek Yok Oluruz.” Bu doğrultuda misyon ve vizyonumuzu belirliyoruz. Tüm çözüm ortaklarımız ve paydaşlarımızla bir bütün halinde ilerlemeyi, hizmet verdiğimiz alanlarda başarının destekçisi olmayı hedefliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir