Ana içeriğe atla

ayos

2016’DA BAŞARILI SATIŞ GRAFİĞİNE ULAŞTIK

07.03.2017 - 17:11

Pullman İstanbul Airport Hotel Satış ve Pazarlama Direktörü Tamer Samet Şenol, “2017’de 16 bin metrekarelik 50 toplantı salonu bulunan kongre merkezimiz, 403 odalı Pullman İstanbul Airport Hotel ve 377 odalı Mercure İstanbul Airport Hotel ile toplam 780 odalık konaklama kapasitesi ile hizmet vereceğiz” dedi.

Turizm sektörü nasıl bir yılı geride bıraktı? Otelinizin doluluk oranları ne durumda? 2017 yılı için öngörüleriniz ve hedefleriniz nelerdir?     
Ülkemizde yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle turizmde düşen gelirler nedeniyle sektör adına zor bir yıl geçirdik. Geçen yıl ve bu yıl Türkiye’de olması planlanan otelimizde konfirme olmuş kongreler oldu. Ancak bu sürece ve yeni açılan bir otel olmamıza rağmen 2016 için başarılı bir satış grafiğine ulaştığımızı söyleyebilirim. 
2017 yılı için otelimizin konumlandırması ve kongre merkezimiz nedeniyle daha aktif olacağımız alanlar ağırlıklı olarak kongreler ve toplantılı gruplar olacak. 2016’nın yansımalarının bu sene de devam edeceğini biliyoruz. Hedeflerimizi buna göre belirlemek daha gerçekçi yaklaşımlarda ilerlememizi sağlıyor. 
MICE için birçok firma ve acente tarafından markamızın değerlendirildiğini ve öncelik verildiğini bilmek de bizi daha mutlu ediyor. Havalimanına 2 km’lik mesafede kongre merkezimiz ve 780 yatak kapasiteli 4 ve 5 yıldızlı iki tesisle hizmet vermemiz nedeniyle MICE sektöründe önemli bir yere sahip olmak en önemli etkenlerimizden. Her ne kadar fiyatlarda düşme olsa da marka konumlandırmamız gereği pazardaki dengeyi de korumak adına doğru fiyatlandırmalarla ilerlemeye çalışıyoruz.

Otelinizin diğer otellere nazaran sunduğu ayrıcalıklardan bahseder misiniz? 
2017’de 16 bin metrekarelik 50 toplantı salonu bulunan kongre merkezimiz, 403 odalı Pullman İstanbul Airport Hotel ve 377 odalı Mercure İstanbul Airport Hotel ile toplam 780 odalık konaklama kapasitesi ile hizmet vereceğiz. Havalimanına yakın olması, bağlantı yollarına kolay ulaşımı lokasyon açısından önemli bir avantaj. Modüler sistemli istenilen metrekarede sunulan toplantı odaları, kongre merkezinin 3 ayrı girişinin olması sayesinde aynı anda birçok organizasyona ev sahipliği yapılabilmesi, cam tavanlı fuaye alanı ve bin 680 metrekarelik ana salonunun olması MICE için bölgeye göre değerlendirdiğimizde önemli bir ayrıcalık sunuyor. Odalarımızın 43metrekare ile 96 metrekare arasında olması da önemli bir detay. Ayrıca birçok otelin sahip olduğu ücretsiz hizmetlerin yanısıra Accor Hotels zincirine dahil olduğumuz için loyalty programlarımızın konuklarımıza ve MICE’a avantajlı kampanyalarını da sunuyoruz.

Türkiye, kongre turizminde hangi durumda? Kongre turizminde neler yapılması gerekiyor?
2015 yılı için elimizdeki veriler ve sektör hedefleri çok daha olumluydu. Son yaşanan gelişmelerle ülke adına güvenlik kaygısı MICE sektöründeki yurtdışı taleplerini de oldukça azalttı. Şu durumda iyi veriler sunamasak da tesislerimizin çeşitliliği ve verilen hizmet kalitemizle önümüzdeki yıllar için yükselen verilere tekrar ulaşacağımız konusunda umutluyuz. 

dfg

Yukarı