Ana içeriğe atla

apti

AUTOCOM 2. EL ARAÇ ALIM-SATIMINDA MÜŞTERİ ODAKLI HİZMET SUNUYOR

16.06.2022 - 11:20

Autocom, Autorola Group’un 24 farklı ülkede 20 yıldır başarıyla uyguladığı, Autorola Türkiye’nin 2016 yılından beri kendi bünyesinde yürüttüğü “Car Selling Service” iş modelinden yola çıkarak bireysel müşterilere hizmet sunacak şekilde tasarlanıp, hızlı ve güvenli bir ortamda aracını en doğru ve en güncel fiyata satmak ya da 2. el araç almak isteyenlerin platformu olarak sektöre güçlü bir giriş yaptı.

Tüketicilerin araçlarını satış veya takas etme sürecinde yapay zekâ, makine öğrenmesi ve akıllı verinin birleşmesinden oluşan Indicata yazılımı sayesinde en doğru fiyatlandırmayı sunan Autocom; deneyimli kadrosu ile yapılan ekspertiz işleminden sonra, müşteri ile fiyatta mutabık kalınması durumunda, saatler içerisinde araç bedelini müşteri hesabına aktarıp, eş zamanlı olarak devir tescil işlemlerini gerçekleştiriyor. Bu vesile ile satın alma işlemi esnasında ortaya çıkabilecek hukuki riskleri müşteri adına ortadan kaldırarak, hızlı ve güvenli bir alım-satım ortamı sunuyor.

Autocom Satış Direktörü Hakan Eren: “Otomotiv sektöründe pandemi ile birlikte artarak devam eden tedarik sıkıntılarına ve ekonomik gelişmelere bağlı olarak 2. el otomobil fiyatlarında her geçen gün artış gerçekleşiyor. Autorola Türkiye’nin 2. el araç analizi ve araç değerleme yazılımı Indicata verilerine göre, 2022 yılının ilk 5 ayında 2. el araç fiyatlarının ortalama %31 arttığını gözlemledik. Autocom, Autorola’nın 2. el araçların yeniden pazarlanması konusundaki deneyiminden faydalanarak, Türkiye otomotiv pazarında her gün değişen piyasa koşullarını, değişen fiyatları, değişen arz-talep dengesini Indicata’dan takip ederek tüketiciye 2. el aracını alırken de satarken de global uzmanlığına güvenmesini sağlıyor.” açıklamasında bulundu.

Dijitalleşmenin her geçen gün arttığı günümüzde, tüketicilerin artık araç satın alma ve satma süreçlerini daha hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yaşamak istediklerini belirten Eren, iş modellerini, tüketici deneyimlerinin ve geri bildirimlerinin ışığında her daim geliştirdiklerini belirtiyor. Autocom’da ikinci el araç almayı arzu eden müşterilerin her bütçeye uygun, çeşitli marka modele sahip araç stokuna ulaşabileceklerini söyleyen Eren, uzman kadrosuyla, TSE onaylı ekspertiz, uzatılmış garanti ile müşteri adına teknik riskleri ortadan kaldırmakta, kredi, kasko ve sigorta gibi ürünleri yerinde temin etme imkânı sunduklarını da ifade ediyor.

İstanbul ve İzmir’de toplam 5 araç alım-satım noktasına ulaşan Autocom, hizmet noktaları ve işinde uzman kadrosu ile müşterilerine “Güvenilir, Kaliteli ve Müşteri Odaklı” 2. el araç alım-satım hizmeti sunmaya devam etmeyi planlıyor.

ghjjh

Yukarı