Ana içeriğe atla

apti

AYTEMİZ’DEN AKARYAKITTA ‘SELF SERVİS’ DÖNEMİ

15.03.2019 - 10:36

AYTEMİZ, ARZU EDEN TÜKETİCİLERİN, KENDİ ARAÇLARINA YAKITLARINI DOLDURUP BEDELİNİ DE ÖDEYEBİLECEKLERİ ‘SELF SERVİS’ ADALARINI 30 İSTASYONDA HİZMETE SUNDU. TÜKETİCİLERİN VAKİT KAYBETMEDEN YAKIT ALABİLECEĞİ VE ÖDEME YAPABİLECEĞİ SELF SERVİS POMPALARDA AVANTAJLI FİYATLAR UYGULANACAK.

Sektörde şaşırtan hizmetleriyle fark yaratan Aytemiz, bir ilke daha imza atarak en yaygın ‘self servis’ yakıt alım hizmetini tüketicilerle buluşturdu. Tüketicilerin, kendi araçlarına yakıtlarını tamamen kendilerinin doldurmalarını sağlayan self servis hizmeti, kullanıcılarına zaman ve bütçe tasarrufu sağlayacak. 
Başta ABD ve Avrupa olmak üzere gelişmiş tüm ülkeler tarafından uzun yıllardır akaryakıt istasyonlarında bu sistemin kullanıldığını belirten Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, üzerinde yapay zekâyla plaka tanıma sistemi barındıran bu ‘kiosk teknolojisi’nin dünyada bir ilk olduğunu söyledi. Eke, 2 yıldır üzerinde çalıştıkları self servis hizmetini 30 istasyonda vermeye başladıklarını ve birkaç ay içinde Türkiye genelinde 100 istasyona taşımayı hedeflediklerini açıkladı. Ayrıca, self servis hizmetini yurt çapında 40 ilde, 100 istasyonda başlatan ilk marka olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

TÜKETİCİ, KENDİ DEPOSUNU KENDİ DOLDURMAK İSTEDİ
Sektörde ürünler ve standartlar belli olduğu için rekabette farklılaşmanın yolunun hizmetten geçtiğini ifade eden Ahmet Eke, “Biz yalnızca istasyon sayımızla, pazar payımızla, satış oranımızla büyümeyi değil, hizmetlerimizle fark yaratarak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımayı, sektöre öncülük ederek markamızı büyütmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda, sürekli olarak dinlediğimiz tüketicilerimizin beklenti, ihtiyaç ve memnuniyetleri hep daha iyiyi aramak, yeni stratejiler geliştirmek ve yatırımlar yapmak konusunda bizleri motive ediyor. Aslında, Aytemiz olarak benimsediğimiz perakende bakış açımız tüketicinin tercihleri ve yaşam tarzındaki değişimlerle paralellik göstermektedir. Akaryakıt tüketicileri de günlük yaşamlarında ihtiyaçlarını ve isteklerini hızlı ve pratik olarak gerçekleştirme arayışındalar. Batılı ülkelerde uygulanan sistemlere ve hizmetlere çok hızlı adapte olabilen tüketicilerimizin bu gelişmiş yazılım ve yapay zekâ sayesinde, son derece kullanıcı dostu olan self servis yakıt alımına da çok kolay adapte olacaklarına ve hizmetin hızla yaygınlaşacağına inanıyoruz.” dedi. 

İSTASYONLARDAKİ İSTİHDAM AYNEN KORUNACAK
Eke, self servis hizmetinin devreye girmesiyle pompalarda görev yapan çalışanların iş süreçlerinde hiçbir değişiklik olmayacağını da vurguladı: “Biz yeni bir hizmeti sunarken tüketicilerimiz kadar çalışanlarımızın da hayatlarını kolaylaştırmak istiyoruz. Şu an self servis hizmeti verecek olan adalarda çalışan pompa görevlilerimiz ‘self servis asistanı’ olarak aynı istasyon içinde veya diğer akaryakıt dışı satış ve hizmet alanlarında çalışmaya devam edecek.”

ghjjh

Yukarı