Ana içeriğe atla

ayos

BÜYÜMEYE VE KARLILIĞA ODAKLANDIK

17.11.2016 - 10:34

Hertz Türkiye Genel Müdürü Nur Hidayetoğlu, 2017’de araç adedi ve cirosal olarak her sene olduğu gibi yüzde 15-20 aralığında bir büyüme hedefleyerek, araç adedi ve cirosal büyümenin yanı sıra kârlılığa odaklandıklarını söyledi. 

Hertz Türkiye Genel Müdürü Nur Hidayetoğlu, Türkiye geneline yayılmış 40’ı aşkın şubeyle hizmet verdiklerini belirterek, “2017’de şube sayımızı artırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecek. Ayrıca sektörümüzde her geçen gün fiyat hassasiyetinden ziyade hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetiyle öne çıkan uluslararası firmalara olan eğilim artıyor. Hertz Türkiye olarak bu taleplerden hareketle müşterilerimize yeni ek faydalar sunmak ve hizmetlerimizi sürekli iyileştirmek için çalışıyoruz” dedi.

“FİLO KİRALAMA PAZARI BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR”
Operasyonel filo kiralama pazarının Türkiye’de her geçen gün büyümeye devam ettiğine değinen Hidayetoğlu, “Bu alanda yatırım yapan gerek global gerekse lokal firma sayısı oldukça yüksek. Son yıllarda yerli ve yabancı bankalar da filo kiralama alanında birer oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de operasyonel filo kiralama pazarının yüzde 90’ı 15 firma arasında paylaşılıyor. Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) üyelerinden 81’i operasyonel kiralama alanında faaliyette bulunurken, bunların yaklaşık 9’u yabancı veya yabancı ortaklı firmalardan oluşuyor. İlk 10 büyük firma içinde yabancı ortaklığı veya yabancı fon yatırımı olan firmaların oranı yüzde 50 mertebesine ulaştı. Avrupa’da operasyonel kiralama sektörünün büyüme hızının yavaşlaması ve Türkiye’de filo kiralama sektöründe yaşanan istikrarlı büyüme göz önüne alındığında, yabancı yatırımcıların Türkiye filo pazarına yönelmesi bekleniyor. Şu anki tabloya göre; ilaç sektörü ve bankalar başta olmak üzere finans sektörü, filo kiralamayı en aktif kullanan ve dolayısıyla firmamıza ve filo kiralama sektörüne en fazla gelir sağlayan sektörler” diye konuştu. 

“FİLO KİRALAMA KURUMLARA AVANTAJ SAĞLIYOR”
Operasyonel filo kiralama hizmetlerinin kurumlara birçok avantaj sağladığına işaret eden Hidayetoğlu, “Kurumlar, araç ihtiyaçlarını öz kaynağa gerek olmadan karşılıyor ve aylık kiralama faturalarını gider olarak gösterebiliyorlar. Trafik sigortası, kasko, muayene gibi işlemlerle ilgilenmelerine gerek kalmıyor, bunun gibi işlemlerle bizim uğraşmamız kurumlara zamandan kazandırıyor. Araçların periyodik bakımları, hasar-onarım işlemleri yine bizim tarafımızdan takip ediliyor. Müşterilerimize her türlü acil durumda 7/24 ulaşabilecekleri 444 0 227 numaralı çağrı merkezimiz ile hizmet sunuyoruz. Kurumlara ağırlıklı olarak 24 veya 36 aylık olmak üzere değişen sürelerde çok cazip fiyatlarla filo kiralama imkânı sağlıyoruz. Dönemsel olarak belirli araç gruplarına özel kampanyalarımız oluyor, ayrıca müşterilerimize yakıt alımlarında indirim gibi ek faydalar sunuyoruz” şeklinde konuştu. 
 

dfg

Yukarı