Ana içeriğe atla

apti

ERDOĞAN CENGİZER: FREN KONUSUNDA LİDER FİRMAYIZ

16.08.2021 - 14:44

Otomotiv sektöründe köklü geçmişiyle yer edinen Fuat Oto Yedek Parça, fren sistemlerinde tercih edilen ilk adres. Teknolojiye yaptığı yatırımlar ve eksiksiz servis hizmetiyle Fuat Oto Yedek Parça birçok markanın da distribütörlüğünü yapmakta. Personelleriyle aile olarak işlerini severek yaptıklarını belirten Fuat Oto Genel Müdürü Erdoğan Cengizer sorularımızı cevapladı.

FUAT Oto’yu bize anlatır mısınız? 

Fuat Oto Yedek Parça, 1974 yılında her marka ticari ağır vasıta araçlardaki havalı fren sistemleri ve parçalarının tedarik hizmetini sağlamak üzere tarafınca İstanbul’da kurulmuştur.

Bu konuyla ilgili olarak 1999 yılından bu yana Knorr-Bremse/Almanya firması ile yerli ve yabancı diğer farklı markaların da Türkiye yetkili distribütörlüğünü yapmaktayız.

Özellikle araçların muayene öncesi fren sistemlerinin son kontrollerinin yapılabilmesi için 2008 yılında Fuat Oto Fren Servisini faaliyete sokmuş olup servisimizde önde gelen fren markalarının ve tanınmış treyler imalatçılarının ‘’Yetkili Servis’’ i olarak hizmetlerimize devam etmekteyiz.

Dağıtım ağımızı genişletmek adına Ankara’da da şubemiz bulunmaktadır.

 Hizmet kalitenizi öğrenebilir miyiz?

Hizmet kalitemizi yüksek tutmak adına iki önemli konuya yatırım yapıyoruz. Birincisi personel, ikincisi ise teknolojidir. Personellerimize gerekli eğitimlerini aldırarak,  sektörümüzdeki güncel gelişmeleri yakından takip ederek İstanbul ve Ankara ofislerimizde işinde uzmanlaşmış 32 personelimiz ile tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz. Servisimizdeki teknik ekibimize de Knorr-Bremse’nin Fren Sistemleri eğitimlerini aldırıyoruz.

Teknolojik olarak;

Her sektör gibi bizim sektörümüz de bilişim çağında ve çağımızın gerektirdiği birçok enstrümana sahibiz. Bu anlamda sistemimize tam entegre b2b yazılımı kullanıyoruz. Barkod sistemi ile yanlış sevkiyatların önüne geçiyoruz. Diyagnoz sistemleri ile elektronik ürünlerin programlanmasında müşterilerimize destek oluyoruz. Ayrıca bu ürünlerin de satışlarını yapıyoruz. Servisimizde fren kuvveti ile fren verimliliği ölçümü de yapabilen Roll Test cihazımızı kullanıp olası ürün hatalarında Test Bench ile anında müdahale edebiliyoruz.

Sektörde nasıl bir konuma sahipsiniz? Pazar payınızdan bahseder misiniz?

Ağır vasıta yedek parça sektöründe fren konusunda lider firmayız.

Bizim işimiz sadece fren. Satışı yapılan ürünlerin servis hizmetini de verdiğimiz için, ne sattığımızı çok iyi biliyoruz. Konumuza tamamen hakimiz bu nedenle piyasada bilinen, dikkat çeken ve insanların aklına ilk gelen firmayız.

 Sektörünüzün taleplerine nasıl bir vizyonla karşılık veriyorsunuz?

Stoklarımızı talepler konusunda genişleterek,  müşterilerimize her daim cevap verebilecek durumda olup, kendimizi devamlı güncel tutuyoruz.

Sektörünüzün olmazsa olmaz hususları nelerdir?

Fren sistemleri can ve mal güvenliği sağladığı için son derece önem arz etmektedir. Bu nedenle sektörümüzün olmazsa olmaz tek bir hususu vardır. O da kaliteli hizmet, kaliteli yedek parçadır.

 Sektörünüz Türk ekonomisinde nasıl bir yer kaplıyor? Beklentileriniz nelerdir?

Fren parçaları ülkemizdeki otomotiv yedek parça sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Fren aksam ve parçaları, ihracatı yapılan ticari ağır hizmet tipi araçlar vasıtası ile dolaylı olarak ekonomimize katma değer sağlamaktadır. Bu konuda dövizdeki istikrarın sağlanması en büyük beklentimizdir.

Hedeflerinizden ve yatırımlarınızdan bahseder misiniz?

Hedeflerimiz arasında yer alan; yeni yerimize taşındık ve hizmetlerimizi daha görünür kıldık. Bundan sonra servis yatırımımızı genişletip daha etkin hizmet verebileceğimiz büyük bir servise geçme hedefimiz bulunmaktadır.

Ayrıca ürün teslimatları konusunda İstanbul Anadolu yakasında yer arayışlarımız sürüyor.

Yeni yatırım planlamamızla ticari marka ve faaliyetlerimizi arttırmak ve geliştirmek amacındayız.

WER

Son olarak sizin eklemek istedikleriniz…

Özellikle Filo müşterilerimize en iyi kaliteyi en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Ürünlerin tedarikinden sonra gerek diyagnostik, gerek servis konusunda da firmamız müşterilerine en iyi hizmeti vermeye devam edecektir.

ghjjh

Yukarı