Ana içeriğe atla

bridgestone

Goodyear’dan yeni Eagle F1 Asymmetric 5

11.07.2019 - 16:23

Eagle F1 serisinde yeni çıkan 4 desen: Ultra Yüksek Performans segmentinde; Eagle F1 Asymmetric 5, Ultra-Ultra Yüksek Performans segmentinde; Eagle F1 SuperSport, Eagle F1 SuperSport R, Eagle F1 SuperSport RS olarak öne çıkıyor. Tamamı binek araçlar için tasarlanmış lastiklerden SuperSport serisi, Ultra- Ultra yüksek performans segmentinde daha yüksek hızlara çıkabilen, daha yüksek beygir gücü ve torka sahip araçlara özel geliştirildi. 

ÜST DÜZEY KONFOR, MÜKEMMEL YOL TUTUŞU
Goodyear’ın Eagle F1 Asymmetric 3 serisinin yeni nesli Asymmetric 5, üst düzey konforu, mükemmel ıslak zemin fren performansını kuru zemin yol tutuşu ile birleştirmesiyle fark yaratıyor. Yenilikçi teknolojisi, sürüş konforundan ve sessizlikten ödün vermeden sunduğu ıslak zemin fren performansı ve kuru zemin yol tutuşu vaad eden yaz lastiği Eagle F1 Asymmetric 5, büyüyen Ultra Yüksek Performans pazarında Volkswagen Golf’ten Porsche 911’e kadar uyumlu toplam 55 SKU ile pazara sunulacak.
Eagle F1 Asymmetric 5’in sırrı, Goodyear’ın özel olarak geliştirdiği hamur bileşenlerinde saklı. Frenleme anında genişleyecek şekilde tasarlanan lastik sırt blokları sayesinde, lastiğin yolla teması alanı frenleme sırasında bir pist lastiğine benzer seviyeye yükseliyor, bu da Eagle F1 Asymmetric 3 ile karşılaştırıldığında yüzde 4 daha kısa ıslak zemin fren mesafesi sunuyor.
Goodyear, Eagle F1 Asymmetric 5’te, yanal kuvvetler iletilirken sırt desenindeki esnemeleri azaltmaya odaklı performans iyileştirmeye yöneldi. Kesin ve hassas manevra, yüksek yol tutuş seviyesi ile etkili ve kusursuz ivmelenme yetenekleri, kuru yollarda araç hakimiyetini iyileştiriyor. Direksiyon tepkileri de iyileştirilerek, yol ile bağı güçlendiren ve güven veren bir sürüş deneyimi sağlanıyor.
Goodyear, Şubat ve Mayıs 2019 arasında pazara 46 SKU, Haziran ve Aralık 2019 arasında ise 9 yeni SKU daha sunacak. Goodyear, bu lastik ile Volkswagen Golf’ten, daha lüks sınıfta tasarlanmış Mercedes C-Sınıfı, BMW 3 ve Porsche 911'in standart versiyonları gibi araçlara uyumlu olabilecek şekilde 17 ”- 22” çap, 195 - 315 mm genişlik ve 30-55 profile sahip ebatları pazara sunmuş olacak.

PAZARDAKİ ÖNEMİ ARTACAK
Bu, Goodyear'ın, 2012’den bu yana yılda ortalama yüzde 8,3 büyüyen ve şu an toplam yaz lastiği hacminin yüzde 22’sini temsil eden 17” ve üzeri Ultra Yüksek Performans lastik segmentindeki yerini sağlamlaştıracak. Üst segment araç satışlarının da 2023 yılına kadar yüzde 17,5'den yüzde 18,2'ye artacağı tahmin edilirken, Kuzey Doğu ve Güney Doğu Avrupa'dan gelen Ultra Yüksek Performans talebinin, 2012'den bu yana yıllık yüzde 18 ve yüzde 25 artış göstermiş olması Eagle F1 Asymmetric 5’in pazardaki önemini daha da artıracak.

dfs

Yukarı