Ana içeriğe atla

bridgestone

İPRAGAZ’DAN EMNİYETLİ SÜRÜŞ VE YOL GÜVENLİĞİ BULUŞMASI

15.03.2019 - 10:33

İPRAGAZ, NAKLİYE FİRMALARI TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU. ANA GÜNDEM, EMNİYETLİ SÜRÜŞ VE YOL GÜVENLİĞİ KONULARI OLDU. İPRAGAZ CEO’SU EYÜP ARATAY, MÜŞTERİLERİNİN VE İŞ ORTAKLARININ EMNİYETİNİN EN BÜYÜK ÖNCELİKLERİ OLDUĞUNU VURGULADI. İPRAGAZ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI CAN TOYDEMİR İSE ‘SIFIR KAZA’ HEDEFİ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞTIKLARINI BELİRTTİ.

İpragaz, 16 Şubat 2019’da nakliye ve lojistik süreçlerinde birlikte çalıştığı iş ortaklarıyla buluştu. İpragaz CEO’su Eyüp Aratay ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Toydemir’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşmaya 50 nakliye firmasından 100 temsilci katıldı.
İş sağlığı ve emniyetine verdikleri önemi vurgulayan İpragaz CEO’su Eyüp Aratay, “İpragaz olarak attığımız her adımda, yürüttüğümüz tüm çalışmalarda işin en doğru ve en emniyetli şekilde yapılması, kurumsal felsefemizin en temel ögesidir. Bu doğrultudaki tüm çalışmalarımızda ilgili yönetmelikler ve standartların da üzerinde bir performans sergiliyoruz. Bu konuda en hassas olduğumuz alan ise hiç şüphesiz operasyon ve lojistik süreçlerimizdir. Dolayısıyla lojistik süreçlerimizi daha da mükemmelleştirmek için en büyük destekçimiz de değerli iş ortaklarımızdır. Bu vesileyle her alanda olduğu gibi SEÇ-G (Sağlık, Emniyet, Çevre ve Güvenlik) konusunda da hali hazırda sergiledikleri yakın işbirlikleri ve destekleri için, bununla birlikte süreci daha da mükemmelleştirmek adına gösterecekleri hassasiyet ve gelecek katkıları için şimdiden her birine tek tek teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. 

GELECEK İÇİN DAHA DA UMUTLANDIRAN BİR BULUŞMA
Sektörde birçok alanda olduğu gibi SEÇ-G konusunda da İpragaz’ın örnek teşkil ettiğini, öncülük yaptığını belirten İpragaz Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Direktörü Can Toydemir ise “İpragaz olarak ‘Sıfır Kaza’ hedefimiz doğrultusunda düzenlediğimiz bu buluşmalarda paydaşlarımıza, SEÇ-G konularına vermiş olduğumuz önemi tekrar vurgulama ve bilgilerimizi tazeleme fırsatı buluyoruz. Bu toplantımızda da özellikle Sürüş ve Yol Güvenliği kapsamında geçmiş performansımızı değerlendirdik ve bu alanda planladığımız çalışmalarla ilgili nakliye firmalarımızla bilgi paylaşımında bulunduk, onların da görüşlerini, katkılarını aldık. Gün sonunda katılımcılardan alınan geri bildirimlere bakıldığında, oldukça verimli ve gelecek için bizi daha da umutlandıran bir buluşma gerçekleştirdik.” dedi. 
İpragaz’ın operasyon ve lojistik süreçlerine ilişkin paydaşlarıyla gerçekleştirdiği toplantıda örnek vakalar ve kazalar irdelenerek alınması planlanan aksiyonlar tartışıldı. Ayrıca 2019 yılı itibari ile nakliye firmaları ve sürücü düzeyinde uygulamaya konulacak SEÇ-G Performans Değerlendirme Sistemi hakkında detaylı bilgi paylaşıldı. 
İpragaz’ın paydaş nakliye firma temsilcileri ile gerçekleştirdiği buluşma, 2018 yılında emniyetli sürüş açısından en iyi performans gösteren ve eğitimlerden en yüksek not alan sürücülerin ödüllendirilmesiyle son buldu.

dfs

Yukarı