Ana içeriğe atla

bridgestone

MERCEDES-BENZ YENİ ACTROS TÜRKİYE’Yİ GEZİYOR

11.03.2020 - 14:20

Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen Yeni Actros çekiciler, 11 şehri kapsayan Roadshow ile müşterileriyle buluşuyor.

Mercedes-Benz Türk tarafından Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen Yeni Actros çekiciler; “Hepsi bir. O benzersiz.” sloganıyla satışa sunulmasıyla beraber Türkiye’nin farklı bölgelerini ziyaret ederek meraklıları ile buluşuyor. Bir ay sürecek Türkiye turunda, Yeni Actros roadshow ekibi toplamda 11 farklı şehirde müşterileri ile buluşacak.

ÜSTÜN YAKIT EKONOMİSİ SAYESİNDE DAHA FAZLA VERİMLİLİK

Mercedes-Benz Yeni Actros’ta yan aynaların yerini alan MirrorCam teknolojisi, seri üretim kamyonlarda dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyor. MirrorCam; kamyonlarda alışılagelmiş aynaların yerine, aracın iki yanına monte edilen aerodinamik tasarıma sahip kameralardan ve kabin içerisinde yer alan A sütunlarına entegre 15,2 inçlik (38,6 cm) ekranlardan oluşuyor. Ayrıca sahip olduğu aerodinamik tasarımı ile hava direncini düşüren MirrorCam, bu sayede yüzde 1.3’e varan yakıt tasarrufu da sağlıyor. Yolun topoğrafyasını önceden algılayarak aracın hızını ve vites geçişlerini hassas bir şekilde ayarlayan Öngörülü Sürüş Sistemi ise; otoyollarda, şehirler arası ve şehir içi yollarda yüzde 5’e varan yakıt tasarrufu sağlıyor.

TEKNOLOJİDE VE KONFORDA BİR ADIM ÖNDE

Mercedes-Benz, MirrorCam’e ek olarak; Yeni Actros’un iç mekânındaki en dikkat çekici yenilik olan Multimedya Kokpit ile de ileri teknolojiyi ve konforu müşterilerine sunmaya devam ediyor. Araç fonksiyonlarının büyük bölümü, dokunmatik ekran veya yeni tasarıma sahip direksiyon üzerindeki dokunmatik kontrol tuşları üzerinden yönetilebiliyor. Araç ile sürücü arasında benzersiz bir bağ kurarak daha fazla sürüş ve çalışma konforu sağlayan Multimedya Kokpit; 10,2 inç (26 santimetre) büyüklüğündeki birincil ve ikincil ekrandan ve MirrorCam görüntülerinin aktarıldığı 15,2 inç (38,6 santimetre) büyüklüğündeki 2 adet renkli ekrandan oluşuyor.

KUTUUUUU******

Yeni Actros Roadshow’un etkinlik takvimi şu şekilde gerçekleştirilecek:

18 Şubat: Düzce-Hasmer Bayii

19 Şubat: Ankara-Koluman Bayii

20 Şubat: Ankara-Mengerler Bayii

25 Şubat: Trabzon-Hassoy Bayii

27 Şubat: Diyarbakır-Gelecek Bayii

02 Mart: Gaziantep-Koluman Bayii

03 Mart: Mersin

05 Mart: Konya-Bayraktarlar Bayii

06 Mart: Antalya-Hastalya Bayii

10 Mart: İzmir-Has Bayii

12 Mart: Bursa-Mengerler Bayii

17 Mart: İstanbul-Mercedes-Benz Türk Genel Müdürlük Kampüsü

 

dfs

Yukarı