Ana içeriğe atla

bridgestone

MICHELIN’İN AĞIR VASITA İÇİN GELİŞTİRDİĞİ LASTİKLER SEKTÖRE DAMGA VURDU

10.05.2019 - 09:57

Michelin, ağır vasıta lastikleri segmentine yönelik geliştirdiği yeni lastikleri X Coach Z ve XD, X Multi HD D serileri ve BF Goodrich lastikleriyle kullanıcılarına güvenlikten ödün vermeden daha yüksek performans sağlarken, daha düşük maliyet ve dayanıklılığı garanti ediyor.

Yenilikçi teknolojileriyle lastik sektörüne yön veren dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, ağır vasıta sektörüne yönelik geliştirdiği yeni lastiklerini Türkiye pazarına sundu. Michelin, ağır vasıta segmentinde yeni serileri X Coach Z ve XD, X Multi HD D ve BF Goodrich markasıyla, kullanıcılarına güvenlikten ödün vermeden daha yüksek performans sağlarken, daha düşük maliyet ve dayanıklılığı garanti ediyor.
Michelin’in ağır vasıta segmentindeki yeni ürünlerinin Türkiye tanıtımı, İstanbul’da gerçekleştirildi. Michelin Türkiye Satış Direktörü Sertan Akçagöz, Michelin Lastikleri Pazarlama Direktörü Ayşem Suner ve Ağır Vasıta Lastikleri Ürün Teknik Müdürü Recep Uçan’ın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, Michelin’in yeni ürünleri, lastik pazarı, sektör değerlendirme ve beklentileri ele alındı. 

TÜRKİYE, POTANSİYELİNİ SÜRDÜRÜYOR
Michelin Türkiye Ağır Vasıta Lastikleri Ticari Direktörü Sertan Akçagöz, Avrupa bölgesinde ağır vasıta lastikleri segmentinde Türkiye’nin önemini koruduğunu belirterek sektörün büyüme potansiyelini sürdürdüğüne dikkat çekti: “Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olması, devam eden büyük inşaat ve kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra stratejik konumunun olumlu etkisi sektördeki hareketliliği destekleyen faktörler. Biz de Michelin Türkiye olarak bu rüzgârdan olumlu etkileniyoruz. Gerek yeni ürün ve markalarımız gerek müşteri odaklı çözüm ve hizmetlerimiz ve gerekse de farklı ve yenilikçi satış kanallarımızla pazara oranla daha yüksek bir performans sağlıyoruz.”
Michelin Solutions ile ağır vasıta sektörüne özel çözümler oluşturduklarına da işaret eden Sertan Akçagöz, “Michelin olarak lastik kiralama programımız Michelin Solutions ile servis hizmeti de sunuyoruz. Filoların lastiklerini seçerken mümkün olan en iyi tercihlerde bulunmalarına yardımcı oluyoruz ve bu lastiklerin ömürleri süresince en iyi performansı göstermelerini sağlıyoruz. Ayrıca sürücülerin yakıt tasarrufu sağlayarak maliyetleri düşürmelerine de katkıda bulunuyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.  

GÜVENLİKTEN ÖDÜN VERMEDEN YÜKSEK PERFORMANS
Michelin Türkiye Pazarlama Direktörü Ayşem Suner ise “Türkiye pazarına yeni sunduğumuz ağır vasıta segmentine yönelik iki yeni lastik serimiz Michelin X Coach Z ve XD, X Multi HD D ve Michelin çatısı altında üretilen BFGoodrich kamyon lastikleri ile kullanıcılarımıza güvenlikten ödün vermeden yüksek performans, düşük maliyet avantajı ve yüksek dayanıklılık garanti ediyoruz.” dedi. 

DAHA UZUN MESAFE DAHA AZ MALİYET
Michelin Türkiye Ağır Vasıta Ürün Teknik Müdürü Recep Uçan da X Coach Z ve XD ile otobüs yolculuklarında güven ve konforu en üst düzeye taşıdıklarını vurguladı. Turizm sektörü, uluslararası ve yerel tarifeli seferler ile okul ve personel taşımacılığında başlıca ihtiyaçların güvenlik, konfor ve maliyet olduğunun altını çizen Uçan, geliştirilen Infinicoil teknolojisi ile 400 metre uzunluğa sahip olabilen, lastiğin bir omzundan diğer omzuna uzanan tek parça ekstra çelik telin, yüksek stabilite sağlamak için lastiğin etrafına sarıldığını belirtti. 

dfs

Yukarı