Ana içeriğe atla

bridgestone

NAS OTOMOTİV, MARDİN’E DEĞER KATMAYA DEVAM EDİYOR

15.03.2019 - 10:29

NAS OTOMOTİV GENEL MÜDÜRÜ ABDÜLKADİR KUTLU: “ORTALAMA 100 ÇALIŞANIMIZLA MARDİN’DE FARKLI BİR DEĞER OLMAYA DEVAM EDİYORUZ. KURULDUĞUMUZ GÜNDEN BU YANA YAPTIĞIMIZ HER YENİ YATIRIMLA İSTİHDAMA SAĞLANAN KATKI, BİZİ YENİ YATIRIMLARA TEŞVİK EDİYOR.”

Nas Otomotiv Genel Müdürü Abdülkadir Kutlu, sorularımızı cevapladı. 

Abdülkadir Bey, öncelikle Nas Grubu ve Nas Otomotiv’in kuruluş ve bugünlere geliş hikâyesini kısaca sizden dinleyebilir miyiz?
Nas Otomotiv, 1987’de ilk yerini Mardin Midyat’ta açarak otomotiv sektörüne adım attı. Yıllar içinde sektörde Nas Otomotiv’in adı güven ile bağdaştı. Pazara yön vererek yenilikçi kimliğiyle enerji ve kaliteyi temsil eden bir firma olarak tanındı. “Ford’un plakası 47 olsun” sloganıyla Mayıs 2006’da Mardin Havaalanı’nın hemen yanına kurmuş olduğu 10 bin metrekare alan üzerindeki tesisiyle Mardin’in çağdaş yüzü haline geldi. Mardin’de de bir ilki gerçekleştirerek geniş bir alan içerisinde araç satış, kaporta boya, mekanik servis, yedek parça, sigorta, araç kiralama, petrol istasyonu gibi farklı hizmetleri tek bir çatı altında müşterilerine sunmaktadır.

Bünyenizdeki markalar ve sunduğunuz hizmetlerle ilgili bilgi verebilir misiniz?
2005’te Ford Otosan’la yaptığımız işbirliğiyle binek ve hafif ticari araçların satış, servis ve yedek parça konusundaki temsilciliğimiz devam etmekte. Aynı yıl itibariyle Opet ve Aygaz ile akaryakıt istasyonumuz faaliyetlerine devam ediyor. Havalimanındaki ofisimizle, günlük kiralama konusunda Avis ve Budget acentelikleriyle, bu markaların sunduğu ayrıcalıkları halkımıza ulaştırmaya devam ediyoruz. Farklı markaların acentelikleriyle, her türlü sigorta konusunda müşterilerimize hizmet veriyoruz. 2016’dan bu yana, yatırımını yaptığımız yeni 4S plazamızla Ford Trucks markasını bölgede temsil etmek suretiyle, ağır ticari araçlara sunduğumuz hizmetlerimiz devam etmekte. 

NASCAR İLE FİLO KİRALAMA HİZMETİ VERMEYE BAŞLADIK
Kendi markanız olan Nascar’dan bahsedebilir misiniz?

2005’te Ford Otosan bayiliğiyle yola çıktığımızda, hedeflerimiz büyüktü ama 10 yıl içinde, kendi ulusal markamızı kurmayı planlamamıştık. 10 yılı aşkın süredir kısa ve uzun dönem araç kiralama hizmetinde bulunmanın verdiği tecrübeyle kendi markamız olan Nascar Araç Kiralama A.Ş.’yi 2015 sonunda faaliyete geçirdik. Bu şirketimizle Türkiye’nin tüm şehirlerinde uzun dönem filo kiralamaları konusunda hizmet vermeye başladık. Filomuz her geçen gün büyümekte ve faaliyetlerine güçlenerek devam etmekte.

2018 sizin açınızdan nasıl geçti?
Kur ve faizlerde yaşanan gelişmeler sektörü ne yazık ki olumsuz etkiledi. Sektör, Türkiye’de yüzde 35, Mardin’de de yüzde 27 daralma yaşadı. Bizler de bu dönemde planlarımızı ve politikalarımızı günün koşullarına uyarlayarak hareket ettik. 2017’de Mardin’de yüzde 19,2 olan pazar payımızı, 2018’de yüzde 24,7’ye yükselttik. Ford markasının Mardin’de üst üste 9. yılında lider olması için ettiğimiz mücadelede muvaffak olduk.

Nas Otomotiv’in bölge ve ülke ekonomisine sağladığı katkılar nelerdir?
Avis, Budget, Opet ve Ford markalarının sunduğu tüm faydaları halkımıza ulaştırmak bize gurur veriyor. Nas Otomotiv olarak ortalama 100 çalışanımızla Mardin’de farklı bir değer olmaya devam ediyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana yaptığımız her yeni yatırımla, istihdama sağlanan katkı ve halkımıza sunulan fayda, bizi yeni yatırımlara teşvik ediyor.

dfs

Yukarı