Ana içeriğe atla

bridgestone

RADARA TAKILANLAR

21.01.2019 - 09:45

ff

NISSAN NAVARA’NIN TÜRKİYE ŞOVU TAMAMLANDI
Nissan’ın 30 Temmuz’da başlattığı ‘NAVARA Türkiye Şovu’, 165 günde 45 şehir, 190 ilçe ve 535 köy ziyaretiyle tamamlandı. Maden ocaklarından inşaat sahalarına, 3 bin metre yüksekliğindeki yaylalardan sanayi sitelerine, sebze-meyve hallerinden köy merkezlerine kadar birçok yerin ziyaret edilerek toplamda 36 bin kilometrelik yol kat edildi. Pick-up sahibi olmak isteyenlere aracı test etme imkânının yanı sıra indirimli fiyat ve cazip finansman seçenekleri de sunulan şovda 10 bin 126 kişiyle birebir görüşme sağlandı. Türkiye turu, 26 Aralık’ta İstanbul’da sona erdi.

 

tt

TOTAL İSTASYONLARINDA İŞARET DİLİYLE HİZMET
Ülkemizin lider akaryakıt şirketlerinden Total Oil Türkiye, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde akaryakıt sektöründe bir ilke imza attı.  Total istasyonları, işitme engellilere yönelik ‘İki Elin Enerjisi Güzel’ projesiyle işaret dilinde hizmet vermeye başladı. İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği ile İstanbul, Ankara ve İzmir’deki 34 istasyonun ön saha ve market çalışanlarına işaret dili eğitimleri veren Total, Bursa’daki istasyonlarının da işaret dili eğitimlerini tamamlayarak 12 istasyonunda daha işaret dilinde hizmet vermeye başladı. İşaret dilinde hizmet veren istasyon sayısı 46’ya ulaştı.

 

oo

OTOKOÇ’TAN BİR İLK: KIŞ LASTİĞİ KİRALAMA 
Otokoç Otomotiv, yeni markası Lastick ile Türkiye’nin ilk kurumsal kış lastiği kiralama hizmetini başlattı. Türkiye’nin mega otomotiv perakendecisi ve lider araç kiralama şirketi Otokoç Otomotiv, yol arkadaşı olma vizyonuyla oluşturduğu Lastick markasıyla tüm marka ve model araçlar için uygun ebatta kış lastiği kiralıyor. Hizmet kapsamında kış lastiklerini online, şube ya da çağrı merkezi aracılığıyla en kısa sürede kiralamak mümkün. Lastick, ekonomik kış lastiği kiralama seçenekleriyle birlikte ücretsiz sökme takma ve mevcut lastikleri depolama hizmeti de sunuyor. Kış lastikleri ister sezonluk ister aylık kiralanabiliyor.

 

ppp

PETLAS’TAN YOL VE SÜRÜŞ GÜVENLİĞİ İÇİN TAVSİYELER
Türkiye lastik sektörünün yerli markası Petlas, kış koşullarında yol ve sürüş güvenliğinin önemine dikkat çekti. Petlas’ın tavsiyeleri şöyle: “Mevsime uygun lastik kullanın. Hava sıcaklığı 7 derecenin altına düşünce mutlaka kış lastiklerini taktırın. Aynı marka ve aynı desen lastik kullanın. Kış lastikleri, orijinal ekipman ebadıyla aynı olmalıdır. Kar ve buzda hava basıncı düşürmek işe yaramaz. Lastik hava basınçları araç üreticisinin belirlediği değerlerde olmalıdır. Kış lastiklerini kuru, serin, güneş ışığı almayan asit ve yağ benzeri kimyasallardan uzak muhafaza edin.”

 

ttt

TOGG’DAN OSD ZİYARETİ
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) Başkanı Haydar Yenigün’ü ziyaret etti. Karakaş, ‘yerli marka otomobil’ projesi hakkında bilgi verdi. OSD Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün de “Ülkemiz otomotiv sanayiinin çatı kuruluşu olarak Gürcan Karakaş liderliğindeki TOGG’un değerli girişim ve çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Öncelikle Gürcan Karakaş’a bu çok önemli ve milli sorumluluk taşıyan görevinin hayırlı olmasını diliyoruz. OSD olarak Türkiye’nin Otomobili için gereken her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.

 

ppp

PEUGEOT’NUN KATLANABİLİR BİSİKLETİNE ÖDÜL
Peugeot, tasarımlarıyla ödül almaya devam ediyor. Peugeot tasarımları, Fransız Tasarım Enstitüsü tarafından organize edilen JANUS Ödülleri çerçevesinde iki farklı kategoride birincilik kazandı. Bunlardan biri, Peugeot Design Lab tarafından tasarlanan elektrikli katlanabilir bisiklet tasarımıydı. Elektrikli katlanabilir bisiklet Peugeot eF01, JANUS Endüstri Ödülü’ne layık görüldü. Peugeot Design Lab Müdürü Cathal Loughnane, “Peugeot ilk katlanan bisikletini bir asırdan daha uzun bir süre önce yarattı ve 100 yılı aşkın bir süredir çeşitli inovasyonlarla geliştirmeye devam ediyor. Elektrik desteği ile yenilikçi katlama mekanizmasını birleştiren tasarım kent içi bisiklet deneyimini tamamen yeni bir boyuta taşıyor.” dedi.

 

tt

TÜRKİYE PETROLLERİ ‘SATIŞ GÜCÜ’ İLE OMUZ OMUZA 
Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım AŞ, her yıl düzenlediği ve yönetim kadrosuyla saha satış ekiplerini buluşturan ‘Satış Gücü’ toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdi. 2018’in değerlendirildiği toplantıda şirket için son derece önemli olan iki yeni atama haberi verildi, büyüme planları ve yeni dönem stratejileri konuşuldu. Toplantıda TP İstasyon İşletmeleri AŞ’nin faaliyete geçeceği bilgisi satış ekibine aktarılırken, Satış Direktörü Şakir Memikoğlu’nun Doco Operasyonlar ve İş Geliştirme Direktörü olarak atandığı duyuruldu. Şakir Memikoğlu’ndan boşalan yere ise Total’den transferle Mustafa Akgül getirildi. 
 

 

aa

AKUT’UN ENERJİSİ İNCİ AKÜ’DEN 
İnci Akü, Ataşehir’de bulunan AKUT İstanbul Kürşat Avcı Lojistik Merkezi’nde gerçekleştirilen imza töreniyle AKUT’un enerji sponsoru oldu. İnci GS Yuasa’nın öncü markası İnci Akü, AKUT’a ait tüm araçların akü ihtiyacını karşılayacak. 1996’dan beri Türkiye ve yurt dışında canlı hayatı kurtarmak için faaliyetlerde bulunan AKUT’un enerji sponsoru olan İnci Akü, sponsorluk kapsamında ‘Afetlere Hazırlık’, ‘Temel Yangın’, ‘Arama Kurtarma Tahliye’, ‘Olay Yeri Yöneticisi’ ve ‘Enkaza Yaklaşma ve Beton Operasyonları’ eğitimlerini AKUT’tan alacak. 

dfs

Yukarı