Ana içeriğe atla

ayos

Başarıya giden yol kalbe dokunmak…

20.07.2017 - 10:43

Gerek inşaat gerekse sağlık sektöründe gerçekleştirdiği projelerle adından sıkça söz ettiren Gözde Grubu, yatırımlarında hız kesmiyor. İzmir’in Alsancak bölgesinde, AVM, hastane ve rezidans konut anlamında yeni yatırım hazırlıkları içerisinde olduklarını belirten Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, girişimcilikte başarıya giden yolun insanların kalbine dokunmaktan geçtiğine inandığını dile getirdi ve “Önemli olan kimsenin görmediğini görebilmek...” dedi.

Gözde Grubu’nun iş hayatındaki serüvenini ve gelişim sürecini bizlerle paylaşır mısınız? 
Gözde Grubu 1996 yılında inşaat sektörüne, 1998 yılında da sağlık sektörüne yatırım kararı alarak ticari hayatına başladı. Bugün inşaat sektöründe yaklaşık 3 binin üzerinde konut üretimi ile Malatya ve İzmir‘de çalışmalarına devam ediyor.  Sağlık sektöründe Malatya, İzmir, Aydın ve Adıyaman’da yer alan dal merkezimiz ve hastanelerimiz ile büyüyoruz. Kısacası, Gözde Grubu genç bir kuruluş olmasına rağmen bulunduğu yerlere getirdiği yeniliklerle ismi ülke çapında bilinir hale gelen bir kurum olarak yoluna devam ediyor. 

Pek çok sektörde faaliyet gösteriyorsunuz. Peki, bunlar arasında dengeyi kurmak zor olmuyor mu ya da bu dengeyi sağlamak adına neler yapıyorsunuz?
Girişimcilikte başarıya giden yolun insanların kalbine dokunmaktan geçtiğine inanıyorum. Önemli olan kimsenin görmediğini görebilmek... İşinizi iyi yapar, çok çalışır ve insanların güvenini kazanırsanız başarı da kaçınılmaz oluyor. Adım attığımız her alanda kısa ve uzun vade planlarımız hazır ve bu hedef doğrultusunda projelerimizi hayata geçiriyoruz. Farklı sektörlerde faaliyet göstersek bile amacımız nitelikli projeler üretmek olduğu için yaptığımız her işten keyif alarak ve başarılı işler yaparak Türkiye’nin en büyük gruplarından biri olmayı hedefliyoruz. 

Gözde Grubu, sağlık alanında verdiği hizmetlere ek olarak 2016 yılı itibariyle medikal ilaç üretimiyle de destek vermeye başladı. Neler yapıyorsunuz ve bu alandaki hedefleriniz, yapmak istedikleriniz neler?
Medikal ilaç üretiminde de farkımızı ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Gözde İlaç’ın geliştirdiği Endemesis adlı burun spreyiyle, kanser hastalarının koku hassasiyeti ve hamile kadınların kusma problemine kalıcı çözüm getiriyoruz. Dünyada bir ilk olan ilacımız, kanser hastalarının yeme ve sıvı alma düzenlerini normale döndürüyor ve migrene bağlı baş ağrılarında da etkisini gösteriyor. 
Ayrıca; spermin hem şekil hem de hareket kabiliyeti açısından kalitesini belirgin düzeyde artmasına yardımcı olmayı hedefleyen Ba-Bamm da medikal ilaçlarımız arasında yer alıyor. Kısa sürede alanında ilk olan ilaç üretimlerimiz ile çeşitliliği artırarak yolumuza devam etmeyi hedefliyoruz. 

Şu an devam eden ya da hayata geçirmeyi planladığınız projelerinizden bahseder misiniz?  
Gözde Grubu olarak İzmir’in Alsancak bölgesinde, AVM, hastane ve rezidans konut anlamında yeni yatırım hazırlıkları içerisindeyiz.  Alsancak’ta TRT arazisinde adından çok söz ettirecek üst segment konut ve ticaret merkezinin yapılmasına başlıyoruz. Kuşadası’nda açılan yeni hastanemiz ile birlikte İzmir’in İlk Özel Hastanesi olan Ege Sağlık Hastanesi’ni de satın alarak Gözde Hastaneleri Grubu’na bir halka daha ekliyoruz. 2016 yılı içerisinde 8 proje gerçekleştirdik. İnşaat sektöründe yeni projelerimiz olan Alsancak DeLuxe ve MyWay 202 yeni lansmana çıktı.  MyWay Country ve Çiğli WinsBlue’yu da en kısa süre de halkımızın beğenisine sunacağız. 

Ciddi yatırımlar içerisinde yer alan bir iş adamı olarak Türkiye’nin geleceğini nasıl görüyorsunuz? 
Ülkenin içinde yaşadığı ekonomik kriz ortamını fırsata çevirdik. Yeni hastane ve cihaz yatırımları ile daha iyi hizmet verebilmek adına çalışmalarımızı hızlandırdık. İnşaat sektöründe yeni projeler ile parlamaya devam ediyoruz.  İstanbullular İzmir’de yatırımlarını artırdı. İzmir’in tüm bölgeleri altın değerinde... Uzun vadede İzmir’den gayrimenkul sahibi olmak en karlı yatırımlardan biri olarak ortaya çıkıyor. 

dfg

Yukarı