Ana içeriğe atla

ayos

DÜNYAGÖZ, DÜNYA MARKASI OLDUĞUNU İSPATLADI

13.06.2017 - 11:51

DünyaGöz Hastanesi Uluslararası İş Geliştirme Müdür Yardımcısı Mert Demirsöz, sağlık turizminin, aynı insanlar gibi aktif ve değişken olduğunu belirterek, “Bu bağlamda geçen 10 yıllık süreç içindeki evrimi iyi gözlemleyenler ve gelecek vizyonunu bu evrime göre şekillendirenlerin ayakta kalacağı bir tablo karşımıza çıkıyor. 2002 yılından bu yana sağlık turizminde trendleri belirleyen kurumların başında gelen Dünyagöz Hastaneler Grubu, profesyonel ekibiyle geçmişi detaylı biçimde inceleyip, günün trendlerini ve bu trendlerin iki adım sonrasını çeşitli simülasyonlarla değerlendirme ve gelecek vizyonunu bu değerlendirmelerin sonuçlarına göre şekillendirme çabası içinde” dedi. 

“RAKİBİMİZ DÜNYANIN KENDİSİ”
Bu yarışta rakiplerinin etrafındaki hastaneler değil, dünyanın kendisi olduğuna değinen Demirsöz, “Bu nedenle de vizyonumuzu çok geniş bir perspektif üzerine kurmak zorundayız. Her geçen gün yeni bir ‘ülkesel’ rakip ortaya çıkıyor, teknoloji hızla gelişiyor ve bu gelişime ayak uyduramayan yavaş yavaş piyasadan siliniyor. Bu pazarda gururla 21. yılını dolduran kurumumuz, Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarında devlet anlaşmaları ve yurt dışı hastane yatırımlarıyla önemli bir yol kat etmiş ve ‘Dünyagöz’ markasının gerçekten bir ‘dünya’ markası olduğunu ispatlamıştır” diye konuştu.
Türkiye’nin gerek doğal sağlık merkezleri gerekse uluslararası kaliteye sahip hastane yatırımları, jeopolitik konumu ve ekonomik hizmet sunabilme potansiyeliyle güçlü bir sağlık turizmi merkezi olduğuna işaret eden Demirsöz, “Ancak yatırımların teknolojiye olduğu kadar ara personel eğitimine de yapılması, kalifiye eleman yetiştirilmesi, sağlık personelinin turistik hizmet ve dil konularında da geliştirilmesi şarttır. Mevcut muhteşem yatırımlara rağmen, ara kadroların turizm ve dil eksiklikleri ülkemizin en büyük sorunlarından biridir. Hindistan’ın en büyük avantajı da budur, tüm personel en az İngilizce bilir ve doktor diplomaları direkt İngiltere akreditasyonludur” şeklinde konuştu. 
Demirsöz, sözlerine şöyle devam etti: “Sağlık turizminin standartlarını belirleme ve yükseltme amaçlı devletimizin çeşitli çalışmaları bulunmakla beraber, özel sektörün deneyimlerinin bu standart belirleme ve yükseltme konularında daha aktif kullanılması, ülkesel olarak sağlık turizmi kalite seviyemizi yükseltecektir. Giderek kirlenen dünyamızda sağlık turizmi geleceğin kült sektörleri arasında başı çekecektir. Bu sektörde de ancak benzersiz hizmet ve tedavi seçeneği sunanlar hayatta kalacaktır.”

dfg

Yukarı