Ana içeriğe atla

ayos

Eslife, Hadımköy’e ‘Otizm Kampüsü’ kuracak

07.03.2017 - 15:32

Eslife Hastanesi Genel Müdürü Selman Zengin, “Hadımköy’de satın alMAYI PLANLADIĞIMIZ 150 dönüm arazi üzerine KURULACAK otizm üniversitesi projesi 2023’e kadar hizmete girecek. Amerika’da gerçekleştirilen bu projenin Türkiye ve Avrupa’da bir örneği yok. bu projemizi hayata geçirerek otizmli bireylere hizmet vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

Eslife Hastanesi Genel Müdürü Selman Zengin, Bağcılar Maymed Tıp Merkezi, Araf Cerrahi Merkezi ve Esenyurt’ta Eslife Hastanesi olmak üzere 3 sağlık kuruluşuyla sağlık sektöründe hizmet verdiklerini söyleyerek, “2009’da Bağcılar’da tıp merkezi alarak sağlık sektörüne girdik. 2011’de Güneşli’de Araf Cerrahi Merkezi’ni hizmete açtık. Sağlık Bakanlığı tarafından üst üste 2 yıl Türkiye’nin en iyi cerrahi tıp merkezi seçildik. 3 Eylül 2016 tarihinde Esenyurt’ta hastane ihtiyacı olduğunu tespit ederek Eslife Hastanesi’ni hizmete açtık. Esenyurt, Bahçeşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Avcılar, Silivri ve Çatalca’ya uzanan bir hasta grubuna sahibiz. Bulunduğumuz popülasyon kadın doğum oranının çok yüksek olduğu bir bölge. Hastanenin kurulumunu çocuk doğum üzerine yaptık. Bu bağlamda 4 tane kadın doğum uzmanımız, 5 tane çocuk doktorumuz aktif olarak poliklinik hizmeti veriyor ve ciddi bir doğum oranına sahibiz. Türkiye’de normal doğuma teşvik eden yılın özel hastanesi ödülünü Sağlık Bakanlığı’ndan aldık” dedi.

“SAĞLIK TURİZMİNDE İDDİALIYIZ”
Toplam 28 branş olmak üzere 52 hekimle hizmet verdiklerine değinen Zengin, “Sağlık turizminde oldukça iddialıyız. İngiltere’den saç ekimi, Afrika’dan göz, Irak’tan genel cerrahi ameliyatları için hasta kabul ediyoruz. Yurtdışına yönelik 5 araçla hizmet veriyoruz, araçlar havalimanı transferlerini gerçekleştiriyor. Hastalar yurtdışından geldikleri zaman otel arayışına girmiyor. Hastanemizde 5 yıldızlı otel konforu sunuyoruz. Bunun yanında birden fazla oda seçeneğine sahibiz. Hastane ve otel hizmetini aynı anda veriyoruz” diye konuştu. 
Eslife Hastanesi’nin Selçuklu mimarisi baz alınarak yapıldığı bilgisini veren Zengin, “Mimari yapımızla ahşapın verdiği sıcaklığı tüm hastalara yansıtmak istedik. Personelimiz, evlerine gelen bir misafiri nasıl karşılıyorsa, hastaneye gelen hastaları da aynı şekilde karşılamak üzere eğitildi. 3 tane genel cerrahi birimi, 11 tane ameliyat salonu, 27 tane yoğun bakım yatağına sahibiz. 15 bin metrekare kapalı alana sahip olan hastanemiz toplam 8 katlı. Hastanemiz içeriye girildiğinde kesinlikle hastane kokusu almamak üzerine tasarlandı. 5 tane çocuk doktoru, 12 tane küves, 15 tane yoğun bakım yatağımız var. Hastanemiz 7/24 tüm cerrahi branşlarda hizmet veriyor” diye konuştu. 

“ONKOLOJİ HASTANESİ KURACAĞIZ”
Zengin, şöyle devam etti: “Beylikdüzü’nde toplam 32 bin metrekarelik onkoloji hastanesi kuracağız. Kemoterapi işlemlerini de orada gerçekleştirebileceğiz. 6-8 ay içinde hizmete girecek olan hastane genel hizmet verecek ama onkoloji odaklı olacak. Onun dışında 2 tane hastaneyi satın almak için görüşmelerimiz sürüyor. Eslife olarak kuruluşumuzda bize katkı sağlayan Esenyurt Belediye Başkanımız ve yardımcılarına teşekkür ediyorum. Desteklerini hiçbir zaman esirgemediler. Aynı zamanda bizi burada vareden Esenyurt halkına da teşekkürlerimi sunuyorum.”

dfg

Yukarı