Ana içeriğe atla

ayos

HERKES İÇİN SAĞLIK…

12.06.2017 - 16:54

MedicalPark Ordu Hastanesi Genel Müdürü Halil İbrahim Çalış, ‘Herkes İçin Sağlık’ sloganıyla başladıkları yolculukta hiçbir hastanın mağdur olmaması için yoğun çaba ve gayret sarf ettiklerini belirterek, “İnsana verdiğimiz değer sayesinde Ordu ve çevre illerde hızla yükselmeye devam ediyoruz” dedi.

MedicalPark Ordu Hastanesi Genel Müdürü Halil İbrahim Çalış, Türkiye’de sağlık reformlarının özellikle son 10 yılda gündemde olan bir durum olduğunu söyleyerek, “Sağlık Bakanlığı’nın 2003 yılındaki Acil Eylem Planlaması özel sağlık kuruluşlarının Türkiye’de hızla büyümesinin önünü açtı. Özellikle sağlık hizmetlerinin etkili, verimli ve uygun olarak organize edilmesi, finansmanının sağlanması ve sunulmasında sağlık reformunun önemi çok büyük. Türkiye’de yaklaşık 600 özel hastane ile sağlık hizmetleri veriliyor. Özel hastanelere müracaat eden hasta sayısının son 10 yılda 13 kat arttığı biliniyor. MedicalPark Ordu Hastanesi olarak sağlıkta yaşanan devrimi titizlikle hizmetlerimize uyguladık. Ordu ve çevre iller hatta Gürcistan, Azerbaycan gibi ülkelerdeki vatandaşlar da sağlık hizmetlerimizden yararlanmak için bizi tercih ediyor” dedi.

“HER GEÇEN GÜN HEKİM SAYIMIZ ARTIYOR”
MedicalPark Ordu Hastanesi’nin ilk hastasını 24 Temmuz 2009 tarihinde kabul ettiği bilgisini veren Çalış, “Hasta kabulüne başladığımız zaman 25 hekimle hizmet verirken, bugün 60 hekimle hizmet veriyoruz. Her geçen gün hekim kadromuza yeni isimler ekleyerek, akademik ve daha güçlü bir sağlık ordusuyla hizmet vermeyi planlıyoruz. Ayrıca toplam çalışan sayımız 500’ün üzerinde.  Açıldığımız günden bugüne 370 bin hasta sayısı ile 2 milyon poliklinik hizmeti ve yaklaşık 60 bin ameliyat gerçekleştirdik. Geçmişte Azerbaycan ve Gürcistan’dan hasta getirmek için yoğun çaba sarf etmiştik. Bu öncelikli hedefimizdi. Bugün o hedefimizi gerçekleştirerek bu ülkelerdeki tanıtım ofislerimizin varlığı ile düzenli olarak hasta kabulü sağlıyoruz. MedicalPark Ordu Hastanesi hekimleri de bu ülkelere düzenli ziyaretlerde bulunarak etkin bir sağlık hizmeti veriyor. Bu başarının vermiş olduğu istek ve heyecanla artık; Almanya, Hollanda, Avusturya ve Arap Yarımadasından da yabancı uyruklu hastaların tedavisinde etkin rol almayı hedefliyoruz. Ayrıca yaz aylarının gelmesiyle birlikte özellikle fındık hasadı zamanında gurbetçi vatandaşlarımız sağlık hizmetlerinden yararlanmak için yine bizleri tercih ediyor. Onkoloji, Kardiyoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Plastik ve Estetik Cerrahisinde sağlamış olduğumuz başarıyı şimdi de Gastroenteroloji ve Gastroenteroloji Cerrahisi ve Obezite Cerrahisinde başarı sağlamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

“ORDU VE ÇEVRE İLLERDE HIZLA YÜKSELMEYE DEVAM EDİYORUZ”
Karadeniz’in incisi olan Ordu’nun sağlık turizminde çok önemli bir noktaya geldiğine işaret eden Çalış, “Ordu ilinde yaptığımız yatırımlar çerçevesinde özel hastaneler düzeyinde Ordu’nun ilk ve tek Onkoloji bölümünü hizmete soktuk. Yine Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisinde sadece Karadeniz Bölgesi değil; Türkiye’nin sayılı merkezlerinden biriyiz. Hastanemizde tüm tıbbi ekipmanımız ileri teknoloji ve gelişen teknolojiye de hızla ayak uyduruyor. ‘Herkes İçin Sağlık’ sloganıyla başladığımız bu yolculukta hiçbir hastamızın mağdur olmaması için yoğun çaba ve gayret sarf ediyoruz. İnsana verdiğimiz değer sayesinde Ordu ve çevre illerde hızla yükselmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

dfg

Yukarı