Ana içeriğe atla

ayos

İSTİNYE ÜNİVERSİTE HASTANESİ AÇILDI

17.01.2017 - 10:32

İstinye Üniversite Hastanesi, hasta odaklı yaklaşımı, uzman kadrosu ve ileri teknolojiye sahip altyapısıyla ‘sağlıkta mükemmeliyete ulaşma’ hedefiyle hizmet vermeye başladı.

Esenyurt’ta kapılarını açan İstinye Üniversite Hastanesi; Medical Park, VM Medical Park ve Liv Hospital’ın çatı şirketi MLP Care’in sağlık alanındaki 23 yıllık bilgi birikimi ve deneyiminin katkısıyla kurulan İstinye Üniversitesi’nin akademik yaklaşımı ile Liv Concept’in kusursuz hizmet anlayışını buluşturuyor. Eğitim-araştırma çalışmalarını da kapsayacak şekilde üçüncü basamak sağlık hizmeti sunan İstinye Üniversite Hastanesi; kardiyolojiden genel cerrahiye, kadın doğumdan çocuk hastalıkları ve cerrahisine kadar tüm branşlarda hasta kabul etmeye başladı.

TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ SAĞLIK YATIRIMLARINDAN BİRİSİ
MLP Care Yönetim Kurulu Başkanı ve İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Muharrem Usta, İstinye Üniversite Hastanesi’nin hasta bakım anlayışının temelinde ‘hastanede yatış süresini azaltmak’ hedefi olduğunu belirterek, “Akademik, uzman kadrolar ile hastalarımıza verdiğimiz muayene, tanı, tedavi süreçleri ileri teknoloji ile gerçekleşecek; hastalara, ihtiyaçlarına göre oluşturulmuş özel hizmet verilecek. Sağlık hizmeti almak için bizi tercih edenlerin tamamı, bizim için çok değerli olduğunu hissedecek. Sağlıkta mükemmeliyeti, hasta memnuniyetini, güler yüzlü hizmeti prensip edindik. ‘Medikal koçluk’ olarak da tanımlayabileceğimiz bu bakış açısıyla İstinye Üniversite Hastanesi’ni İstanbul’un ve Türkiye’nin en önemli sağlık yatırımlarından biri olarak konumlandırdık” dedi.
İstinye Üniversite Hastanesi, ayrıca adını ‘Leading International Vision’ (Sağlıkta Uluslararası Vizyon) prensibinin baş harflerinden alan; ileri tanı ve tedavi yöntemlerini dünyayla eş zamanlı kullanan Liv Hospital’ın uluslararası standartlardaki hizmet anlayışıyla hasta kabul edecek. ‘Liv Concept’ adıyla sunulan bu hizmetle İstinye Üniversite Hastanesi, bölgenin sağlığa yönelik farklı beklenti ve ihtiyaçlarına  da yanıt verecek. 

ACİL DURUMLARDA YOĞUN BAKIMA DÖNÜŞEN ODALAR
62 bin 500 metrekare kapalı alanda hizmet vermeye başlayan İstinye Üniversite Hastanesi’nin acil durumlarda yoğun bakım odasına dönüşebilen 16 adet gözlem odası da bulunuyor. Hastanenin ‘Acil’ bölümünde ise 7 gün 24 saat uzman hekimler görev yapıyor. İleri teknolojik cihazlarla donatılmış ve her ayrıntının titizlikle düşünüldüğü 307 yataklı hastanede; 10 ameliyathane, 94 yoğun bakım/gözlem yatağı ve acil durum transferleri için helikopter pisti de bulunuyor.
Merkezi lokasyonuyla toplu taşımanın en kolay adreslerinden birinde hizmet vermeye başlayan İstinye Üniversite Hastanesi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, üçüncü havalimanı,  TEM ve E5 bağlantı yollarına yakınlığıyla da çok sayıda ulaşım seçeneğine sahip.

dfg

Yukarı