Ana içeriğe atla

bridgestone

MEMORIAL ANKARA HASTANESİ’NDE 250’NCİ KEMİK İLİĞİ NAKLİ BAŞARISI

11.07.2019 - 16:56

“Memorial Ankara Hastanesi Kemik İliği Nakil Merkezi” açıldığı günden bu yana 250 yetişkin kemik iliği hastasını sağlığına kavuşturarak önemli bir başarıya imza attı. Deneyimli kadrosu ve modern teknolojik donanımı ile dikkat çeken merkezde tüm tanı ve tedavi uygulamaları yüksek başarı oranları ile gerçekleştirilebiliyor.
Memorial Ankara Hastanesi’nde 2015 yılında hizmete açılan Kemik İliği Nakil Merkezi’nde gerçekleştirilen yetişkin nakil sayısı 250’ye ulaştı. Bu önemli başarı, Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç, Grup Direktörü Op. Dr. Yüksel Koçak, Memorial Ankara Hastanesi Direktör Yardımcısı Dr. Metin Arsakay, Kemik İliği Nakli Merkezi’nden Prof. Dr. Ferit Avcu ve tüm ekibin katıldığı bir organizasyonla kutlandı.

“HER NAKİL BİZİM İÇİN AYRI BİR TECRÜBE”
Memorial Ankara Hastanesi’nde kemik iliği nakli için öncelikle uluslararası standartlarda bir sistem oluşturduklarını söyleyen Prof. Dr. Ferit Avcu, hastanede bulunan diğer branşların ve hastane alt yapısının sağlam olmasının, sürece önemli katkılarda bulunduğunu ifade etti. Avcu, “Merkezimizi kurduktan sonra 5 Mayıs 2015’te ilk naklimizi gerçekleştirdik. Başarıyla gerçekleşen naklin ardından devamı geldi ve dünyanın pek çok ülkesinden hasta da kemik iliği nakli olmak için Memorial’ı tercih etti. Şu anda da 250’nci naklimizi yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz her nakil bizim için tecrübe oldu.” diye konuştu.

dfs

Yukarı