Ana içeriğe atla

ayos

SAĞLIKTA MÜKEMMELİYETE ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ

10.05.2017 - 14:24

İstanbul Aydın Üniversitesi VM MedIcal Park Florya Hastanesi Genel Müdürü Levent Atay, “Bilimsel hasta odaklı yaklaşımımız, alanlarında uzman akademisyen kadromuz ve ileri teknolojiye sahip altyapımızla sağlık hizmetinde mükemmeliyete ulaşmayı hedefliyoruz” diyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Florya Hastanesi olarak sahip olduğunuz tesis, teknolojik altyapı ve yatak sayısı hakkında bilgi verir misiniz?
İleri tanı ve tedavi yöntemlerini dünyayla eş zamanlı kullanan İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medicalpark Florya Hastanesi, 51 bin metrekare kapalı alan, 300 yatak kapasitesi, 12 ameliyathane ve 92 poliklinikle bölgenin sağlığa yönelik farklı beklenti ve ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Akıllı bina sistemi ile işletilmekte olan hastanemiz pnömötik iletim sistemi, özellikli alanlar klima santrali, PACS radyolojik görüntüleme sistemleri gibi günümüz son teknolojileri ile donatılmıştır.

İstanbul’da ilk VM olma özelliği taşıyan hastanesiniz. Bu özellik hastanenize ne gibi imkanlar sağlıyor?
VM sağlıkta çeyrek asırlık tecrübemizle geliştirdiğimiz; misafirlerimizin talepleriyle uyumlu ve sağlığa değer katan hastanecilik anlayışıdır.
Aydın Üniversitesi’nin akademik yaklaşımı ile adını Value Added Medicine’den alan VM anlayışını buluşturan İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Hastanesi; bilimsel hasta odaklı yaklaşımı, alanlarında uzman akademisyen kadrosu ve ileri teknolojiye sahip altyapısıyla sağlık hizmetinde mükemmeliyete ulaşmayı hedefliyor. 

Sağlık sektöründe özel hastane sayısı giderek artıyor. Artan rekabete karşı ne gibi stratejilerle ön planda kalabilmeyi hedefliyorsunuz?
Sağlıkta kalite, artan rekabetin en önemli ayrıştırıcısı olacaktır. Hasta odaklı, güvenli, talebe uygun esaslı oluşturulan katma değer yaratıcı sağlık hizmeti bizim en önemli stratejimiz olacaktır. Tabi ki bu hizmetlerimizi sürdürülebilir hale getirmek de önemli rekabet unsurlarından olacak.

Hastanenizi diğer hastanelerden farklılaştıran özelliklerden kısaca bahseder misiniz?
Mart 2017 tarihinde İstanbul Florya’da kapılarını açan İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Hastanesi, akademik hekim kadrosu, teknolojik altyapısı ve Liv Concept ayrıcalıklarıyla sunacağı hizmet kalitesi ile bölgesinin sağlık alanındaki alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefliyor. Yeni açılan, oldukça büyük kapasiteli, teknolojik altyapılı tıp fakültesi hastanesi olmak öne çıkan özelliklerimiz.

İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Florya Hastanesi olarak kısa ve uzun vadedeki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?
Kısa vadede bölgemizde ve İstanbul’da önde gelen referans merkezi olmak hedefindeyiz. Uzun vadede yatırımı zor ve multidisipliner yaklaşım gerektiren tıbbi alanlar kurarak ülkemiz ve yurtdışı hastalarımız için merkez olmayı hedefliyoruz.

dfg

Yukarı