Ana içeriğe atla

ayos

TEMEL HEDEFİMİZ HASTA VE HEKİM MEMNUNİYETİ

07.03.2017 - 15:54

Özel Elitium A TİPİ CERRAHİ Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Dahiliye Uzmanı Uzm. Dr. Dilek Soydan, “Hiçbir zaman para odaklı hizmet vermedik. Temel hedefimiz; hasta ve hekim memnuniyeti. Bunun için hastane bünyemizde HASTA HAKLARI birimi oluşturduk” dedi.

Özel Elitium A Tipi Cerrahi Tıp Merkezi ne zaman ve nasıl kuruldu? Tıp merkezinizin Esenyurt açısından önemini değerlendirir misiniz?
Merkezimiz 2012 Temmuz ayında hizmete açıldı. Esenkent, Bahçeşehir, Esenyurt bölgesindeki sağlık kurumunun azlığından dolayı halkımız ciddi mağduriyet yaşıyordu. Kolay ulaşım, ve donanımlı bir sağlık kuruluşu olmamız nedeniyle hastalarımız açılışımızla birlikte güzel bir sağlık hizmeti almaya başladı.
Genel Dahiliye, Çocuk, Kadın Doğum, Genel Cerrahi, Radyoloji, KBB polikliniklerimizle başladığımız yola, Nöroloji, Kardiyoloji, Fizik Tedavi, Diş, Ortopedi, Göğüs Hastalıkları, Üroloji, Cildiye, Anestezi, Acil, Göz, Psikiyatri, Diyet  polikliniğimiz ve güzellik merkezimizi de ekleyerek devam ettik. Dahili birimlerimizin yanısıra, epidural anestezi ile ağrısız doğum, periferik sinir blokları ile genel anezteziye ihtiyaç duymadan yapılan operasyonlar ile cerrahi branşlarımız da aktif hizmet veriyor. Son olarak 1.5 tesla mr cihazımızı da radyoloji ünitemize dahil ettik. Yenilenen cihazlarımızla güzellik merkezimiz çalışmalarına devam ediyor. 

Sağlık sektörüne yönelik hizmet anlayışınızı özetler misiniz? Hasta memnuniyeti konusunda ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?
Hiçbir zaman para odaklı hizmet vermedik. Temel hedefimiz hasta ve aynı zamanda hekim memnuniyeti oldu.
Hastalarımız için hastanemizde hasta hakları birimimizi kurduk. Hastalarımıza ulaşarak  memnuniyet anketleri ile geri bildirimler alarak çalışmalarımızı bu sonuçlara göre yönlendiriyoruz. Bizler için hekim memnuniyeti de önemli, tüm hekim arkadaşlarımızla bir ekip ruhuyla çalışıyoruz. Hekim memnuniyeti olmadan hasta memnuniyetini sağlamak mümkün değil. 
Genel Dahiliye tıbbın tüm klinik branşlarına temel teşkil eden bir bölümdür. Sağlık kuruluşlarına başvuran hastaların büyük çoğunluğunun problemleri iç hastalıklarının ilgi alanına giriyor. Üst ve alt solunum yolu hastalıkları, hipertansiyon, mide-bağırsak hastalıkları, böbrek hastalıkları, obezite tiroid hastalıkları, şeker hastalığı, romatizmal hastalıklar gibi çok geniş bir skalayı kapsar. Biz de kliniğimizde yenilenen laboratuvarımızla tüm tetkikleri yaparak tedavilerimizi düzenliyoruz. Çağın hastalığı olan obeziteye karşı diyet polikliniğimizle beraber hasta takiplerimizi yapıyoruz.

Günümüzde obezite hastalığı devamlı artıyor. İnsanlara önerileriniz nelerdir?
Obezite, çağın hastalığı oldu. Masa başında yaşam, katkı maddeleri, stress gibi etkenler, obeziteyi tetikledi. Hastaların yapması gereken en önemli şey, bilinçli olmaları. Hastaların öncelikle bunun bir hastalık olduğunu kavraması gerekiyor. Sonra hayat tarzlarını değiştirmeleri lazım. İnsanların egzersiz ve diyet yapmaları, ara öğünlerini almaları, öğün atlamamaları ve dengeli beslenmeleri gerekiyor. 

dfg

Yukarı