Ana içeriğe atla

bridgestone

ÜLKEMİZ DENTAL TURİZMDE İYİ BİR KONUMDA

17.02.2020 - 12:17

HOSPITADENT DİŞ HASTANELERİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE CEO’SU DİŞ HEKiMi RECEP EŞKAR: "Devletin sağlayacağı teşvikler ile 2023 yılında 20 milyar dolar olan sağlık turizmi hedefinin tutturulacağına  İNanıyorum."

Öncelikle hastane hakkında bilgi verebilir misiniz?
7’si İstanbul’da, 1’i Kayseri’de, 2’si ise yurt dışında olmak üzere toplam 10 şubemiz bulunmaktadır. Küçük bir dolgudan  teknolojik olarak geldiğimiz son noktaya kadar diş hekimliği ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm tedavileri uygulamaktayız.  Mevcut ve yeni açılan tüm şubelerimizde  üç boyutlu görüntüleme sistemi, dijital diş hekimliği sistemi, gülüş tasarımı için fotoğraf stüdyosu birimleri bulunmaktadır . Dental spa, alışılmışın dışında, tamamen hasta konforu ve rahatı düşünülerek tasarlanmış, aynı zamanda tüm diş tedavilerinin 1 günde yapılarak zamandan da tasarruf sağlayan yeni bir konsepttir. Hasta Deneyimi Departmanı tarafından tedavi sonrası hastalar aranmakta ve memnuniyetleri en üst düzeye çıkarmaktayız.  “Smiling Center” -Dijital Gülüş Tasarımı ve Dental SPA uygulaması ile The Stevie Awards 2018’de “En Yenilikçi Müşteri Hizmetleri” kategorisinde ödül aldık. TİM’in “Türkiye’nin 500 Hizmet İhracatçısı” araştırmasında “Diş Tedavi Hizmetleri” kategorisinde 2 yıl üst üste  1. olduk. 
 

Türkiye'nin "sağlık turizminde "de söz sahibi olmaya yönelik adımlar attığını görüyoruz. Bu kapsamda dünya sağlık turizminde Türkiye'nin yeri nedir? 
Türkiye’nin sağlık turizmindeki başarısı her geçen yıl katlanarak artmaktadır.  Ülkemiz, Dental sağlık turizminde yakın mesafede rakiplerimiz olan Macaristan, Polonya, İspanya kadar söz sahibidir. Devletin sağlayacağı teşvikler ile 2023 yılında 20 milyar dolar olan sağlık turizmi hedefinin tutturulacağına inanıyorum. Onkoloji tedavisinde Türkiye sağlık turizminin merkezi olma noktasında ilerliyor. Bunu tüp bebek tedavisi, organ nakli, ortopedi tedavisi, kalp cerrahi ve diş tedavisi takip ediyor. Sağlık turizmi ile Türkiye'ye gelen hasta sayılarına baktığımızda diş tedavisi 4'üncü sırada yer alıyor.Türkiye sağlık sektöründe kalite anlamında özellikle hekimleri ve modern donanımları ile gelişmiş standartlarda hizmet veren bir yapıya sahip. Ülkemizdeki işçilik bedelinin Avrupa ülkeleri ve ABD’ye göre daha düşük olması ve bahsi geçen ülkelerdeki sağlık sigortası mevzuatları nedeniyle ülkemizdeki hizmet bedeli daha düşüktür. Yüksek standartlardaki hizmetin düşük maliyetlerle alınabiliyor olması Türkiye’nin en büyük avantajıdır. Avrupa, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerin orta kesişim noktasında bulunuyor olmamız uluslararası hastaların sağlık hizmeti almak için ülkemizi kolaylıkla tercih etmelerini sağlayan ikinci önemli faktör. 

Yurt dışından gelen hastalar hangi tedaviler için sizleri tercih ediyor? 
Her biri alanında uzman diş hekimlerimiz ve sağlık personelimizle kaliteden ödün vermeden, hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutarak, 100’ün fazla ülkeden gelen yabancı hastalarımıza, İmplant tedavisi, Estetik Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile), kaplama uygulaması ve dijital diş hekimliği ile 1 günde diş tedavisi başta olmak üzere  diş hekimliğinin tüm branşlarında hizmet vermekteyiz.
 

dfs

Yukarı