Ana içeriğe atla

ayos

Uluslararası standartlarda modern sağlık hizmeti

06.09.2017 - 10:37

Pek çok alanda önemli başarılara imza atan MedIcal Park Göztepe Hastane Kompleksi adına görüştüğümüz Genel Müdür Yardımcısı Dr. İlker Yılmaz, sunmuş oldukları hizmetler noktasında bizlere bilgiler verdi.

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz? 
Medical Park Hastaneleri, Türkiye’nin en yaygın sağlık grubu MLP Care’in amiral gemisi olarak çeyrek asırdır sağlık hizmetleri alanında değer yaratıyor. Grubun İstanbul Anadolu Yakası’ndaki şu anda tek şubesi olan Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi de yaklaşık 10 yıldır genel hastane, onkoloji hastanesi ve diş hastanesi olmak üzere üç ayrı hastaneyi bünyesinde barındırıyor. 36 bin metrekarelik bir alan üzerinde bulunan hastanemizde 100 poliklinik odası, 293 hasta yatağı, 9 ameliyathane, 64 yoğun bakım yatağı, 120’den fazla doktor ve bine yakın çalışanımızla hizmet veriyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana  “Sağlıklı yaşamak, sağlık hizmetlerinden eşit derecede faydalanmak herkesin en temel hakkıdır” ilkesini benimseyerek, Türkiye’nin yanı sıra, yurt dışından gelen hastalara da uluslararası standartlarda modern sağlık hizmeti sunuyoruz.

Medical Park Göztepe Hastanesi’nin bölgeye ve sağlık sektörüne katkıları sizce neler?
10. kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanan hastanemiz, Türkiye’nin ilk özel onkoloji hastanesi olma unvanına sahip.  Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi’nde onkoloji hastalarının özellikli bakımları için her türlü konforu sunuyoruz; robotik ilaç hazırlama, 15 dakikalık çekim süresiyle yenilenen Pet-CT, konforlu iyot tedavi odası, immünoterapi tedavisi ve hedefe yönelik IMRT tedavisi bunlardan bazıları.
Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi içerisinde 15 ünitelik ayrı bir “Diş Hastanesi” de hizmet vermektedir. Bu bölümde Ağız, Diş ve Çene Hastalıklarının alanına giren tüm tedaviler, en zorlu çene cerrahisi uygulamaları ve implant tedavileri de yapılabilmektir.
JCI Akreditasyonu’na sahip olan hastanemiz, dünya standartlarında bir hastane olarak hizmet vermekte olup organ nakli, kemik iliği nakli, IVF (Tüp Bebek Tedavisi), beyin cerrahisi ve obezite cerrahisinde dünyanın referans aldığı kliniklere sahip. Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi’nde 2010’dan beri organ nakli işlemi yapılıyor. Bu zamana kadar gerçekleştirilen 700’den fazla organ naklinin yüzde 25’i çapraz nakil yöntemiyle gerçekleştirildi. Ayrıca hem erişkin hem de pediatrik olmak üzere yılda ortalama 200 kemik iliği nakli gerçekleştiriyoruz.
Hastanemizin Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi bölümünde, çocukluk çağı beyin cerrahisi operasyonları, beyin tümörleri, anevrizma cerrahisi, acil bel-boyun ve omurilik travması cerrahisi, sinir cerrahisi, acil kafa travması cerrahisi, bel ve boyun fıtıklarının tedavisi gibi tıbbi hizmetleri sunuyoruz.
Hastane olarak “sağlık turizmi” alanında da ülkemize katkı sunmaktan gurur duyuyoruz. Yurtdışından ayda ortalama 300 civarında yabancı misafiri ağırlıyoruz. Dünyanın pek çok ülkesinden gelen hastalarımız için organ nakli, kemik iliği nakilleri, tüp bebek tedavisi ve onkolojik tedavilerde tercih edilen referans bir hastane özelliği taşıyoruz.

PEK ÇOK ALANDA ÖNEMLİ BAŞARILAR…
Hizmet kalitesini daha ileriye taşımak ve verimli sağlık hizmeti sunmak için Medical Park Göztepe Hastanesi’nin gerçekleştirmiş olduğu çalışmalardan kısaca bahseder misiniz?

Hastanemizde üst düzey teknik donanım, ileri teknoloji cihazlar, multidisipliner yaklaşım ve konusunda uzman, deneyimli bir ekiple hastalarımıza hizmet veriyoruz. Hasta odaklı yaklaşım ile tasarlanan odalarımız, hastalarımızın tedavi sürecine psikolojik katkı sağlayacak fiziksel şartlar düşünülerek dizayn edilmiştir. Pek çok alanda önemli başarılara imza atan sağlık kompleksimizin 100’den fazla yerli ve yabancı sigorta şirketiyle özel anlaşması bulunuyor.
Onkoloji Hastanemizde multidisipliner tedavi protokolünü uygulayarak, teşhis ve tedavi sürecinde ilgili tüm branşların katılımıyla tıbbi süreçleri yürütmekteyiz. Medikal Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Kanser Cerrahisi, Genetik, Tamamlayıcı Tıp, Psikoloji, Beslenme ve Diyet gibi kanser tedavisinde ihtiyaç duyulabilecek tüm alanlar aynı çatı altında toplanmıştır. Hastalarımızın teşhis ve tedavileri için Genel Hastane’den de her türlü konsültasyon imkanı sağlayarak hizmet veriyoruz. Onkoloji alanında uzmanlaşmış genel cerrahlarımız, göğüs hastalıkları ve göğüs cerrahisi hekimlerimiz, kadın hastalıkları ve ürolojik kanser vakaları için son derece tecrübeli cerrahlarımızla hastalarımıza her türlü desteği sağlıyoruz. Hastalığın teşhisinden itibaren gereken tüm tetkikler hızla gerçekleştirilmekte, medikal onkologlarımız tarafından tedaviler düzenlenmekte ve Radyasyon Onkolojisi bölümünde de gerekli tüm ışın tedavileri verilmektedir. Bütün bunların yanı sıra, kanser tedavisinde hastaya en büyük desteğin psikolojik destek olduğunun farkındayız. Bu nedenle hastalarımıza ve hasta yakınlarımıza tıbbi tedavinin yanında, psikolojik destek tedavisi de veriyoruz. Hastalarımıza onkoloji konusunda tecrübeli psikologlar tarafından bireysel görüşmeler; yakınlarına ise seminer ve grup çalışmaları aracılığıyla destek sunmaktayız.

Sağlık teknolojileri alanında yatırımınız neler?
Hastanemizde kanser tanısında kullanılan PET-CT, bilgisayarlı ışın tedavisi planlamada modern tıp teknolojisinin son ürünü olan Lineer Akselatör cihazı gibi ileri tanı ve tedavi üniteleri bulunuyor. Bu donanımların yanı sıra 64 kesitli Bilgisayarlı Tomografi, üst düzey Manyetik Rezonans (MR), Tomogrofi, Dijital Mamografi, Dijital Röntgen, Ultrason ve Renkli Doppler, Dijital ve Periferik Anjiyo, 4 Boyutlu Ultrason gibi tıp teknolojisinin ileri tanı cihazları ile hizmet veriyoruz. Bunun dışında hedefe yönelik IMRT tedavisi, IGRT, VMAT ve beyin tümörlerinin tedavisinde ise Gamma Knife ışın tedavisiyle en ileri teknolojiyi hastalarımızın hizmetine sunuyoruz. Gamma Knife Merkezimiz, binlerce hasta deneyimi ve Türkiye’de ışın cerrahisine en çok araştırma ve bilimsel katkı sağlayan ekiplerden biri olarak dünyada bu alanda en gelişmiş ilk 5 merkezden biri olma unvanını taşımaktadır.

dfg

Yukarı