13 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Atamalar

Semih Çalapkulu, Zorlu Elektromekanik’in yeni Genel Müdürü oldu

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Mezunu olan Semih Çalapkulu, Kuzu Grup’tan ayrılarak Zorlu Elektromekanik ‘in Genel Müdür’ü oldu.

Yaklaşık olarak 19 yıldır Kuzu Grup bünyesinde çalışan Semih Çalapkulu, Zorlu Elektromekanik şirketinde Genel Müdür pozisyonu için kolları sıvadı. Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Mezunu olan Semih Çalapkulu, sosyal medyada Kuzu Grup bünyesine teşekkürlerini iletti.

Çalapkulu, yirmi seneyi aşkın süredir; inşaat sektörü başta olmak üzere, maden sektörü, petrokimya tesisleri ve üretim prosesleri gibi birçok alanda çalışarak ilgili sektörlerde, global anlamda ciddi tecrübelere sahip oldu. Aydın Grup, Ciner Grup ve Kuzu Grup’ta mekanik grup şefi olarak çalışma hayatına devam eden Çalapkulu’nun Kuzu Grup’taki 19 yıllık çalışma hayatında; inşaat sektöründe, toplamda 12.000 adet konutta, okul, otel, AVM ve hastane işlerinin bulunduğu 15 adet ayrı projenin farklı zaman dilimlerinde yer aldı. ZeroBuild ve TESYÖN’de Yönetim Kurulu’nda, Fırat Üniversitesi Danışman Kurulu’nda yer alıyor.