Ana içeriğe atla

ayos

10 YILDA HIZLA BÜYÜYEN BİR FİRMA OLDUK

12.06.2017 - 13:35

Mamaco Bina Yönetimi ve Servis Hizmetleri AŞ Genel Müdür Yardımcısı Çiğdem Saraç Zorlu, “10 yıl gibi kısa bir sürede hızlıca büyüyen bir firma olduk” şeklinde konuştu.

Mamaco Bina Yönetimi ve Servis Hizmetleri AŞ Genel Müdür Yardımcısı Çiğdem Saraç Zorlu, Mamaco’nun 2004 yılında Almanya’da az sayıda personelle temizlik işine başladığını söyleyerek, “Mamaco, yapılan özverili çalışmaların neticesinde, toplu taşıma araçlarının, raylı sistemlerin temizlenmesindeki ihaleyi kazanarak bu alanda başarı sağladı. Devamında Mercedes’in araçlarını temizleme ve sevk etme işine başlayan Mamaco, Almanya’nın önde gelen fabrikalarından BASF ile sözleşme imzaladı. 2004 yılında başladığı temizlik işlerinin üzerine, zamanla bina tesis yönetimi, teknik hizmetler ve proje geliştirme alanlarındaki hizmetlerini de ekleyen Mamaco, 2013 yılı itibariyle İstanbul’da açılan ofisiyle Türkiye pazarının önemli isim ve projeleriyle çalışmaya başladı. Mamaco’nun 2014 yılında Ankara ofisi açıldı” dedi.
Tesis hizmetlerinde kazandıkları tecrübe ve birikimlerle firmalarını daha ileri boyutlara taşımaya devam ettikleri bilgisini veren Zorlu, “2015 yılında kurduğumuz Mamaco İnvestment firmamız ile gayrimenkul yatırım danışmanlığı ve gayrimenkul yatırımları yapmaya başladık. Almanya’nın Mannheim şehir merkezinde 22 bin metrekare kapalı alana sahip bir alışveriş merkezinin yatırımını gerçekleştirdik. Kiralama ve renovasyon çalışmalarının ardından 2018 yılının 2. çeyreğinde ‘K1 Karree’ ismi ile alışveriş merkezimizin açılışını yapmayı düşünüyoruz. Kısacası 10 yıl gibi kısa bir sürede; farklı ülkelerde binden fazla çalışanıyla hızlıca büyüyen bir firma olduk” diye konuştu. 

“TEKNOLOJİYİ TAKİP EDEN BİR FİRMAYIZ”
Geçen 10 yıllık sürede gerek bulundukları sektörde gerekse firmalarında yatırımlar ve ilerlemeler olduğuna değinen Zorlu, “Her geçen gün piyasaya çıkan yeni ürünleri ve teknolojiyi takip eden bir firmayız. Uluslararası ‘know-how’ tecrübemiz, teknolojiyi yakından takip etmemiz, kullanmış olduğumuz kaliteli ekipmanlar ve ürünler, çalışanlarımıza verdiğimiz değer ve eğitimler, iş planlamalarımız bizleri başarıyı götüren unsurlarımız. Teknolojinin her geçen gün değişerek ilerlemesi, doğa dostu yeni ürünlerin ve materyallerin çıkması, bunların nihai tüketiciye ulaştırılması hizmet sektöründeki firmaların kalıcılık ve sürdürülebilirlikleri için olmazsa olmazları. Gelişen teknoloji ve yeniliklere ayak uyduran firmalar rakiplerinin önüne geçiyor. Firmaların sektördeki gelişmeleri takip etmeleri fark yaratmalarına sebep oluyor, rekabet gücünü artırıyor” şeklinde konuştu.

“SEKTÖRÜMÜZ GELİŞMESİNİ SÜRDÜRÜYOR”
Zorlu, şöyle devam etti: “Global olarak bakarsak sektörümüz her daim gelişmesini sürdürüyor. Türkiye’de de sektörün önü oldukça açık, pazarı büyük ve dinamik bir yapısı var.  İnşaat sektöründeki büyüme birçok sektörü de beraberinde büyütüyor. Bizim sektörümüz de aynı şekilde bu büyümeden payını alıyor ve almaya devam edecek.”

dfg

Yukarı