Ana içeriğe atla

ayos

AVM’LER PROFESYONEL FİRMALARLA ÇALIŞMALI...

16.11.2016 - 18:22

Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan ÇakmaKcı, “AVM yönetimlerine temizlik işleri için profesyonel firmalarla çalışmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz. Ev tipi temizlik malzeme ve metodları ile AVM temizliği yapılamaz” diye konuştu.

AVM ve perakende temizliğine yönelik sunduğunuz ürün ve hizmetlerde hangi kriterler ön plana çıkıyor? AVM temizliğinde fark yaratan ayrıntılardan bahseder misiniz?
AVM temizliğinde ilk akla gelenler WC ve food court alanları olsa da aslında merdivenler ve çocuk oyun alanları da hijyen anlamında özellikle eğilinmesi gereken alanlardır. Bu yüzeylerin özel tasarlanmış makine, ekipman ve kimyasal kullanılarak temizlenmesi ve bakteri oluşumunun minimizasyonu için koruyucu uygulamalar yapılması gerekir. Bizler tüm AVM yönetimlerine temizlik işleri için profesyonel firmalarla çalışmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz. Ev tipi temizlik malzeme ve metodları ile AVM temizliği yapılamaz, bu konu çok net. Elbette bu noktada inşaatı esnasında seçilen malzemelerin oynadığı rol çok büyük. Birçok estetik yönden albenisi olan malzemenin aslında temizlik/hijyen anlamında zorluklar getireceğinin baştan tespit edilmesi bizlerin işlerini çok kolaylaştırıyor. Hatta mimarinin bile “temizliği nasıl yapılacak” gözlüğü ile gözden geçirilmesi gerek. Bazı AVM’lerde görünümü çok etkileyici ama temizliği imkânsıza yakın noktalar karşımıza çıkabiliyor.  

AVM’lerde temiz, bakımlı ve hijyenik bir ortam gerçekten önemli. Bunu sağlayabilmek için teknolojiden ne oranda yararlanıyorsunuz? Bu anlamda müşterilerinize sunduğunuz yenilikleri anlatır mısınız? 
Tepe Servis ve Yönetim olarak sunduğumuz hizmetleri daha üst bir noktaya taşımak amacıyla gerçekleştirdiğimiz araştırma süreci sonucunda Sabancı Üniversitesi laboratuvarlarında geliştirilen, nanoteknolojik bir üründe olan ANTIMIC’te karar kıldık. Ürün, uygulandığı tüm yüzeylerde, bilinen bakteri, virüs ve mikropların yüzde 99’unu yok eden ve üremelerini durduran, güçlü etkiye sahip bir antimikrobiyal koruyucudur. Antimic’in en önemli özelliklerinden biri uygulandığı yüzeyleri renksiz, kokusuz ve toksik olmayan nano boyutta küçük kalkanlar ile kaplayarak, bakterilerin tutunmasını engeller ve uzun süreli etkisi sayesinde üremelerine engel olması. Ürün hemen hemen her yüzeye uygulanabildiği için hijyen sağlanacak yüzeyi kaplayarak, her türlü mikrop ve bakteriye karşı uzun süreli koruma sağlıyor.

AVM & perakende temizliğinde ideal hijyeni sağlama noktasında yaptığınız çalışmalardan bahseder misiniz? AVM temizliğinde ‘personel’ kavramı ne oranda önemli?
Memnuniyet verici bir hizmet sunmanın ilk şartı iyi eğitilmiş personele sahip olmak. Eğitim konusundaki yatırımlarımız çerçevesinde Tepe Akademi adı altında, çalışanlarımıza online mesleki eğitim veren bir projeyi hayata geçirdiğimizi sevinerek belirtmek isterim.

dfg

Yukarı