Ana içeriğe atla

ayos

ISS TÜRKİYE 2016’DA YÜZDE 15 BÜYÜDÜ

12.06.2017 - 13:45

ISS CEO’su Cavit Habib, “4 binden fazla kurumsal müşteriye 5 bin noktada 30 bin çalışanıyla hizmet veren kurumumuz, 2016 yılında bir önceki yıla yüzde 15 büyüyerek hem kendi büyüme rekorunu kırdı hem de ISS Group’un takdirlerini kazandı” diye konuştu.

ISS CEO’su Cavit Habib, bu yıl Türkiye’de faaliyete geçişlerinin 12. yılını kutladıklarını belirterek, “Küresel bir marka olarak dünyanın ilk üç tesis yönetim şirketi arasında yer alan ISS Group şemsiyesi altında 2005 yılında faaliyete geçtik. Öte yandan başlangıç yılımız, her şeye sıfırdan başladığımız bir yıl değildi. Hem yaklaşık 120 yıllık ISS Group’un hem de Türkiye’de satın almalar ve ortaklıklarla bünyemize kattığımız kuruluşların deneyim ve birikimlerinden beslendiğimiz için müthiş bir know-how’a sahip olarak başladık” dedi.

“2005 İLE 2017 TÜRKİYE’Sİ ARASINDA 100 YILLIK FARK VAR”
2005 Türkiye’si ile 2017 Türkiye’si arasında sadece 12 yıllık değil adeta yüzyıllık bir fark olduğunun söylenebileceğini belirten Habib, “ISS Türkiye çok derin bir birikim ve çok yönlü bir deneyime sahip olduğu için bu müthiş değişimlere kolayca uyum sağlamış, hatta bu değişimlerin gerçekleştirilmesi ve hızlanmasında rol oynamış bir kurum. Türkiye’nin dışa açık ekonomisi ve küreselleşme rüzgârı, genel olarak tesis yönetimi başlığı altında yer verdiğimiz entegre tesis yönetimi, temizlik ve destek, güvenlik, teknik, catering, haşere kontrol ve bitki bakım hizmetlerimizin hitap ettiği alanları köklü bir biçimde değiştirdi. Her şeyden önce büyük şirketler ve zincir kuruluşlar özellikle kurumsallığa, insan kaynağına değer vermeye, hizmet alanlarında profesyonelliği talep etmeye, kısacası işin en iyilerce en iyiler tarafından yapılmasına önem vermeye başladılar. Bu yaklaşım dünyanın en büyük istihdam sağlayan, en yüksek cirolu şirketlerinden ISS Group paralelinde ISS Türkiye’nin de Türkiye’nin en büyük istihdam sağlayan şirketleri arasında yer almasını sağladı” diye konuştu.
ISS Türkiye’nin ciro, istihdam, piyasa payı gibi kurumsal bir yapı için hayati olan ana başlıklarda her yıl üzerine koyarak yoluna devam ettiğine devam ettiğine değinen Habib, “4 binden fazla kurumsal müşteriye 5 bin noktada 30 bin çalışanıyla hizmet veren kurumumuz, 2016 yılında bir önceki yıla yüzde 15 büyüyerek hem kendi büyüme rekorunu kırdı hem de ISS Group’un takdirlerini kazandı” şeklinde konuştu.
ISS Türkiye’nin zorlu ekonomik şartlara ve çetin rekabet ortamına rağmen, sahip olduğu üstün özelliklerin sağladığı avantajlarla büyümeye devam edeceğine işaret eden Habib, sözlerine şöyle devam etti: “İstanbul genel merkezimizin yanı sıra Ankara, Antalya, Bursa, İzmir şubelerimizle Adana, Gaziantep, Eskişehir, Denizli, İzmit bölge ofislerimiz daha da güçlendirilmiş, sorumlu oldukları bölgelerdeki etkinliklerini artırmaya yönelmişlerdir. Örneğin ISS Catering İzmir şubemiz, İzmir ve bölgesi için 2017-18 dönemi büyüme hedefini yüzde 300 olarak açıklarken, ISS Türkiye de aynı bölgeye yönelik istihdam hedefini yüzde 45 olarak belirledi.”

dfg

Yukarı