Ana içeriğe atla

ayos

Planlama olmadan sağlıklı bir temizlikten bahsedilemez

08.11.2017 - 14:40

Tüm alanlarda hijyen standartlarına önem verdiklerini söyleyen Master Servis Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Akar, “Yemek alanları, tuvaletler, anne bebek odaları ve çocuk oyun alanları konusunda hassasiyetimiz oldukça yüksek. Çünkü hijyen konusu hayati önem arz ediyor” dedi.

AVM’lerde dikkat edilmesi gereken hijyen kurallarından kısaca bahseder misiniz?
Alışveriş merkezleri kuşkusuz artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Pek çok ihtiyacımızı karşıladığımız, hayatımızda belki de en çok kullandığımız ve uzun vakitler geçirdiğimiz AVM’ler her gün binlerce misafir ağırlıyor. Bu süreç beraberinde sürekli sağlanması gereken bir temizlik ve hijyen prensibini şart koşuyor.
Biz Master Servis olarak, çözüm ortaklığını gerçekleştirdiğimiz AVM’lerin tamamında görünen ve çıplak gözle görülemeyen alanlar olarak nitelendirdiğimiz tüm alanlarda hijyen standartlarına önem vermekteyiz. Özellikle yemek alanları, tuvaletler, anne bebek odaları ve çocuk oyun alanları konusunda hassasiyetimiz oldukça yüksek. Çünkü hijyen konusu hayati önem arz ediyor. 
Değişik büyüklük ve özelliklerdeki çözüm ortaklarımızın tüm yaşam koşullarına ve beklentilerine uygun hizmet yönetimi sağlayan Master Servis olarak, tüm kademelerdeki uzman çalışan kadromuz ile dünya çapında kullanılan en gelişmiş teknolojileri ülkemizde uygulamaya ve sürekli araştırmaya devam ediyoruz. 

Hızlı ve sürekli temizliğe dair çözümleriniz neler?  
Planlama her şeyin başında geliyor. Hayatın içinde de bu böyledir. Planlama yapmadan doğru yol alabilmek mümkün değildir.  Alışveriş merkezleri büyük metrekareli, çok bölümlü alanlar... Doğru planlama yapılmaz ise etkili ve sürekli dahası sağlıklı bir operasyondan söz edilemez. 
Doğru planlama, doğru kadro ve takip, hızlı ve sürekli temizlik servisinin olmazsa olmazı… Konusunda uzman kadrolar bizim operasyonumuz açısından oldukça önemli. Personelin neyi nasıl yapacağını, hangi lekeye veya kire hangi kimyasal ya da makine ile müdahale edeceğini bilmesi, müdahale edilecek kimyasalın oranına, müdahale biçimine hakim olması, pratik ve sonuç odaklı olması gerekiyor. İşte bu nedenle biz Master Servis olarak tüm kadrolarımızı bu bilgiler ışığında projelerimize yerleştiriyor, sürekli eğitim ve denetim süreçlerimizle bilgilerin ve motivasyonun sürekliliğini sağlıyoruz.
Planlamayı genel bir parantez içine alacak olursak, altındaki çok fazla detayı da ayrıca planlamak gerekiyor. Doğru kadroları oluşturmak, doğru kadroları doğru alanlarda görevlendirmek, doğru makine ve ekipman, doğru ve dozunda kimyasal kullanımı, takip ve süreç yönetimi, iletişim ve motivasyon bizim işimizin en önemli unsurları.

AVM’lerde temizliği kolaylaştıran yeni nesil teknolojiler hakkında da bilgi verir misiniz?
Artık günümüzde hemen her şey neredeyse teknolojik bir alt yapıya sahip. Elbette biz de Master Servis olarak sürekli olarak bu gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Örneğin, birbirinden bağımsız ve farklı projelerde yer alan çalışanlarımızın performansını ayrı ayrı sürekli izliyoruz. 
Tüm temizlik aşamalarının bir periyodu ve temizlik süresi var elbette. Bizim operasyonumuzun en önemli unsurlarından biri olan doğru iş gücü yönetimini, verimlilik ve performans ölçümlerimizi sürekli gelişen  teknolojimiz ile izleyebiliyor, anında müdahale edebiliyoruz. 
Yanı sıra, makine tedariğimizi sağladığımız çözüm ortaklarımız dünyanın en önemli markaları. Yeni çıkan, hatta henüz çıkmak üzere olan tüm hızlı ve pratik çözümlere ilişkin donanımlardan ülkemizde belki de en önce biz haberdar olmaktayız. 

dfg

Yukarı